Аратта - На головну

19 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Кремлівські академіки вже написали Табачнику правильну історію України

Назад в СРСР 7122 перегляди

Опубліковано - 28.10.2010 16:31 | Всі новини | Версія для друку

Кремлівські академіки вже написали Табачнику правильну історію України
Кремлівські академіки вже написали Табачнику правильну історію України
У середині наступного року може бути видана російська версія історії України, заявив директор Інституту загальної історії РАН, академік Олександр Чубар’ян.

"Мої колеги з Інституту історії висловили бажання видати нашу версію історії України. Наразі рукопис готовий. До середини наступного року буде виданий. Треба буде ще експертизу провести", - сказав Чубар'ян у Москві в четвер.

Він повідомив, що його колеги давно співпрацюють з українськими істориками.

"Раніше були видані Нариси історії Росії, написані нашими колегами та переведені на українську мову. Потім Нариси історії України були переведені на російську і видані у нас. Тепер ми вирішили створити таку от книгу. Я її не читав, проте не думаю, що з приводу неї скандалитимуть. Зрештою, можна давати різні точки зору на одне питання ", - сказав Чубар'ян.

Він зазначив, що розбіжності в думках в українських та російських істориків існують у питанні походження державності, оцінки Переяславської ради, революції 1917 року та національних рухів.

Чубар'ян також повідомив, що на даний час ведеться активна робота щодо створення російсько-українського навчального посібника для вчителів історії.

"Вчора ми обговорювали з українськими колегами можливі схеми. Ми готові запропонувати 25 тем, вони підготували близько 20. Досить важко було обирати, поки що ми намітили перший модуль – Повсякденне життя Росії та України в XX столітті. Він осягатиме питання культури, науки, освіти. Але наразі ця тема не затверджена", - підкреслив Чубар'ян.

Він зазначив, що поки що немає домовленості про те, "якою обсягом буде книга, як її писати".

Як повідомлялося раніше, вчора севастопольським школярам подарували російські підручники з країнознавства.

Раніше Росія і Україна домовилися створити робочу групу зі вчених-істориків з підготовки єдиного навчального посібника для вчителів історії.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Назад в СРСР»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ми захоплюємося старовиною, але живемо сучасністю ”
Овідій

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.