Аратта - На головну

10 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На Буковині вивчають “Ненормативні слова і вислови в медицині”

Народний Вісник Регіон: Чернівецька область 14094 перегляди

Опубліковано - 30.11.2006 00:21 | Всі новини | Версія для друку

На Буковині вивчають “Ненормативні слова і вислови в медицині”
На Буковині вивчають “Ненормативні слова і вислови в медицині”
Це насправді назва словника, виданого самими медиками: щоб і пацієнти могли зрозуміти несподіваний політ їхньої лексики.

У словнику Шекспіра було 12 тисяч слів, в Елочки Щукіної лише 30. А буковинські медики свою думку можуть висловити двома тисячами слів.

Мова буковинських ліпил - тобто лікарів, відповідно до словника, швидше емоційна, ніж лайлива. Великий живіт “матрацом” називають, серце - “мотором”, а голову “макітрою” - аби хворого звеселити. Навіть лайливі та зневажливі у повсякденному житті слова - у них набувають іншого значення.

Автор цієї книги Павло Мельник сам лікар - оторалинголог, майже з півстолітнім стажем. Тож писати, каже, було про що. У словнику як його власні лексичні вислови, так і його колег.

Найбагатша мова, чи то пак фантазія виявилась у гінекологів, наркологів та психіатрів. На більшість нормативних слів у них по кілька ненормативних синонімів.

Виявляється, що людину, яка перебуває на межі смерті, лікарі називають "доходягою", а повію, що займається коханням на природі - "пейзажисткою".

За словами творця, на Буковині багато виразів, які люди використовують у повсякденному спілкуванні, але вони ніде не зафіксовані. Зокрема, слово "гемба" означає "рот", "мішалка" – "язик", "чаркодзвони" - "п’яниці".

Виявляється, у медиків "гітара" - це не музичний інструмент а жіночі статеві органи, "пень" - нерозумна та байдужа до всіх людина.

Розуміти буковинських медиків з півслова їхні пацити, тобто пацієнти, зможуть вже у грудні, коли словник з'явиться у книгарнях. Усі виручені за нього гроші автор, без жартів, збирається спрямувати на благочинність.

За матеріалами телеканалів 1+1 та ICTV
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Народний Вісник»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Все, що йде поза рами нації, це або фарисейство людей, що ітернаціональними ідеалами хотіли би прикрити свої змагання до панування одної нації над другою, або хворобливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими “вселюдськими” фразами прикрити своє духове відчуження від рідної нації...”
Іван Франко

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.