Аратта - На головну

18 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Українські історики проти комісії зі спільної роботи над посібниками з історії Росії та України

Національне питання 9244 перегляди

Опубліковано - 4.12.2006 12:34 | Всі новини | Версія для друку

Українські історики проти комісії зі спільної роботи над посібниками з історії Росії та України
Українські історики проти комісії зі спільної роботи над посібниками з історії Росії та України
Українські історики скритикували домовленість урядовців Росії та України створити фахову комісію для спільної роботи над посібниками з історії обох країн.

Про узгодження трактування історичних подій заявили віце-прем‘єр Табачник та міністр освіти України Ніколаєнко після зустрічі з міністром освіти та науки Росії Фурсенком.

Директор Інституту національної пам‘яті, академік Ігор Юхновський назвав домовленість урядовців України та Росії непотрібною. Він нагадав, що спільне опрацювання проблемних сторінок історії українськими та російськими істориками вже триває більше двох років.

Заступник директора Інституту історії Національної академії наук України, доктор історичних наук Станіслав Кульчицький підтримав думку Юхновського. Він вважає, що результати досліджень проведених за цей час будуть плідними та корисними: „Перш за все, це створення курсу історії України для росіян і історії Росії для українців. Тому, що навіть зараз російські вчені ще не визначилися, де починається їхня історія".

На думку Кульчицького, всі колишні радянські республіки мають право на свою історію, а бурхливий розвиток української наукової школи унеможливив небезпеку повернення до часів, коли історія кожного народу писалася як частина історії Росії.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Національне питання»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Державне думання для українського хама чуже і незрозуміле”
В‘ячеслав Липинський

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.