Аратта - На головну

17 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


В озерах супутника Сатурна виявили вуглеводневі крижини

У світі науки 6212 переглядів

Опубліковано - 9.01.2013 16:45 | Всі новини | Версія для друку

В озерах супутника Сатурна виявили вуглеводневі крижини
В озерах супутника Сатурна виявили вуглеводневі крижини
Дані, отримані за допомогою зонда Кассіні, свідчать про те, що поверхню метанових озер і морів на Титані прикрашають крижини із замерзлих вуглеводнів.

Раніше вчені вважали, що на поверхні супутника Сатурна Титана не може формуватися лід - оскільки замерзлий метан має більш високу щільність, ніж рідкий, метановий лід повинен тонути.

Однак, дані отримані із зонда Кассіні, свідчили про дивні коливання у відбивній здатності поверхні виявлених на Титані озер: іноді поверхня озера виглядала "темнішою" з точки зору радарів зонда, іноді світлішою.

Щоб пояснити той факт, що "титанічний" лід не тане, вчені побудували математичну модель, у якій враховувалися різні співвідношення етану та метану, "азотні кишені" та коливання температур.

Як з’ясувалося, лід може залишатися на поверхні озер Титана, якщо його температура нижче точки замерзання метану (90,4 Кельвіна). Модель продемонструвала, що практично всі варіанти такого льоду, можуть утримуватися на поверхні озер, якщо в них міститься мінімум 5% газу, тобто стільки ж, як у молодому льоду на земних водоймах.

"Одне з найбільш інтригуючих питань, пов’язаних із цими озерами та морями, полягає в тому, чи можуть вони служити притулком для екзотичних форм життя... Формування плаваючого вуглеводневого льоду дає можливість для цікавих хімічних процесів на кордоні між льодом та "водою", на кордоні, який був важливий і для виникнення земного життя", - заявив один з авторів дослідження Джонатан Лунін з Корнельського університету.

Нагадаємо, що минулого місяця зонд NASA Кассіні виявив на поверхні найбільшого супутника Сатурна Титана вуглеводневу річку довжиною 400 кілометрів, яка впадає у метанове море Кракена.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.