Аратта - На головну

6 травня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


NASA побачило на Сонці плями у 6 разів більші за діаметр Землі

У світі науки 8514 переглядів

Опубліковано - 22.02.2013 20:28 | Всі новини | Версія для друку

NASA побачило на Сонці плями у 6 разів більші за діаметр Землі
NASA побачило на Сонці плями у 6 разів більші за діаметр Землі
Американське космічне агентство NASA зафіксувало на поверхні Сонця великі плями. Спостереження проводилися 19 і 20 лютого.

Плями, виявлені фахівцями NASA, відрізнялися високою швидкістю росту. Одна з них за 48 годин виросла до розмірів, що в шість разів перевищують діаметр Землі.

Сонячні плями формуються в результаті підвищення активності магнітного поля. Через посилення поля в цих зонах пригнічується активність заряджених частинок, внаслідок чого температура на поверхні плям виявляється істотно нижчою, ніж в інших зонах. Це пояснює спостережуване з Землі локальне потемніння.

Зазначимо, сонячні плями є нестабільними утвореннями. У разі взаємодії з аналогічними структурами іншої полярності вони колапсують, що призводить до викиду у простір потоків плазми (так звані "спалахи на Сонці").

Коли такий потік досягає Землі, більша його частина нейтралізується магнітним полем планети, а залишки "стікаються" до полюсів, де їх можна спостерігати у вигляді полярних сяйв.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Знання певних принципів легко компенсує незнання деяких фактів ”
К. Гельвецій

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.