Аратта - На головну

4 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Імітація бурхливої діяльності замість боротьби з корупцією

Політика 6228 переглядів

Опубліковано - 18.04.2013 10:38 | Всі новини | Версія для друку

Імітація бурхливої діяльності замість боротьби з корупцією
Імітація бурхливої діяльності замість боротьби з корупцією
Річні збитки від корупції за минулий рік становлять майже 1,8 мільярдів гривень, підрахували в Міністерстві юстиції. Натомість, за оцінками експертів, справжні збитки від корупції є в рази більшими.

Експерти звертають увагу на недосконалість антикорупційного законодавства. Втім, у профільному парламентському комітеті обіцяють, що нові законопроекти вже напрацьовані і невдовзі будуть розглянуті.

Загальна сума збитків, завданих корупційними адміністративними правопорушеннями у 2012 році становила 1,191 мільярди гривень, а кримінальними – 577,8 мільйони гривень. Про це сказано у щорічному антикорупційному звіті Мінюсту. За словами міністра юстиції Олександра Лавриновича, звіт було складено на підставі інформації, що надійшла від центральних і регіональних органів влади та спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції.

На думку керівника Центру «Протидія корупції» Віталія Шабуніна, та обставина, що адміністративні корупційні збитки значно перевищують кримінальні, є дуже показовою.

«У нас головні корупціонери – це лікарі, вчителі й сільські голови. Саме вони, як правило, потрапляють під адміністративні злочини по корупції», – зазначає він.

Держзакупівлі лишаються найкорумпованішими – Чумак

Голова профільного парламентського комітету депутат-ударівець Віктор Чумак вважає, що названі Мінюстом суми не відбивають реальних обсягів корупції, які насправді є значно більшими. Депутати та експерти звертають увагу на те, що найбільш копуційноємні галузі – державні закупівлі та земельні відносини – взагалі майже не потрапляють у поле зору борців із корупцією.

Редактор інтернет-видання «Наші гроші», яке спеціалізується на корупції у сфері державних закупівель Олексій Шалайський вважає, що одна велика оборудка у сфері держзакупівель може перекрити наведені Мінюстом суми. За оцінками «Наших грошей», від загального обсягу держзакупівель у 500 мільярдів гривень десь четверта частина осідає у кишенях корупціонерів. А законодавство не сприяє викоріненню корупції у цій галузі.

«99% корупційних тендерів проходять згідно із законодавством. Класична схема, коли на тендер подають заявки дві «свої» фірми. А нормальні структури туди навіть не потикаються. Або через те, що їх залякують перевірками або через натяки, що їм не заплатять гроші, бо ті раптом у бюджеті закінчаться», – розповідає Олексій Шалайський.

За його словами, влада обіцяла запровадити більш прозору систему електронних держзакупівель, але, схоже, що ця система не з’явиться мінімум до 2015 року.

Чотири фракції узгодили антикорупційні ініціативи

Антикорупційні закони, які можуть змінити ситуацію вже розроблені і зареєстровані в парламенті.

«Це закон щодо спеціальної конфіскації за корупційної правопорушення, також криміналізація адміністративних правопорушень за корупційні діяння. Авторами є представники чотирьох фракцій, в тому числі Партії регіонів. І ще один законопроект – щодо фінансового контролю та конфлікту інтересів», – розповів Радіо Свобода Віктор Чумак.

Щоправда, на засіданні, яке провладні фракції провели поза сесійним залом парламенту, якраз було відхилено урядовий законопроект, який передбачав запровадження кримінальної відповідальності замість адміністративної за корупційні злочини. Утім, Віктор Чумак запевняє, що депутати замість відхиленого розробили новий законопроект, у якого більші шанси бути ухваленим до того ж – у легітимний спосіб.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Шануй, Україно, святині свої! Бо вони ж – всесвітньої, загальнолюдської ваги; земна цивілізація виросла з них.”
Юрій Шилов

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.