Аратта - На головну

16 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Заліщики (Тернопільська область), після нападу Німеччини на Польщу в 1939 році, деякий час перебував польський уряд. А вже після вступу у війну Радянського Союзу, цей уряд через Румунію евакуюється в Англію, й до 1945 року вважався легітимним урядом Польщі...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Російська агресія в Україні наклала тінь на урочистості в Нормандії

Політика 5794 перегляди

Опубліковано - 6.06.2014 23:45 | Всі новини | Версія для друку

Російська агресія в Україні наклала тінь на урочистості в Нормандії
Російська агресія в Україні наклала тінь на урочистості в Нормандії
Рівно 70 років тому антигітлерівська коаліція висадила американський, канадський, британський десант і вояків інших країн на узбережжя французької Нормандії.

З цієї нагоди в урочистостях 6 червня взяли участь лідери країн-союзниць. Вперше від початку української кризи на міжнародну зустріч запрошений і президент Росії Владімір Путін. Тому, урочистості у Франції нагадували, так би мовити «дипломатичний десант». А сама «операція» мала на меті зупинити розвиток російсько-української кризи, як колись Нормандська операція змінила перебіг Другої світової війни.

Це була найбільша в історії людства військово-морська операція, в якій взяли участь тисячі військових кораблів, сотні літаків та понад 150 тисяч солдат і офіцерів. Тоді на берегах французької Атлантики відкрився другий фронт проти німецько-нацистської армії.

Тим часом, роль Росії в теперішніх подіях в Україні наклала неабиякий відтінок на нинішні виступи, мітинги пам’яті, спогади подій 70-річної давності.

Господар урочистостей, президент Франції Франсуа Олланд запросив до Нормандії керівників двох десятків країн, включно з українським та російським президентами. Один із ветеранів принагідно його запитав, чи є на церемонії Путін та чи дружньо він налаштований.

«Так, ми говорили з ним, так само, як і з (українським президентом) Петром Порошенком. Ми їх тут зібрали разом» – відповів президент Франції.

«Треба, щоб конфлікт не переріс у війну» – Олланд

У своєму виступі Олланд зазначив, що нині відзначається пам’ятна подія, коли народи об’єдналися в битві за свободу. Власне, його доповідь була адресована не лише ветеранам, але й присутнім керівникам держав, причому, в контексті нинішніх подій, зокрема, в Україні.

«Наше завдання – забезпечити мир всюди, – заявив він. – Голови держав та урядів тут зібралися й для того, щоб служити миру. І там, де він під загрозою, треба знайти рішення й вихід, щоб конфлікт не переріс у війну».

Протягом заходів, увагу фото- і телекамер привертали вирази обличь Владіміра Путіна, Барака Обами, Петра Порошенка, Анґели Меркель.

Західні експерти звертають увагу на те, що зустріч Обами, Меркель, Камерона, Олланда та інших лідерів з російським президентом за одним столом у замку Бенувіля стала нагодою для з’ясування, чи поділяють вони досі одні й ті ж цінності. До того ж, європейські оглядачі вказують на пошук можливості деескалації напруги в Україні та спроби вчасно зупинити путінську агресивну політику, щоб не допустити більших жертв.

Тому, зранку канцлер Німеччини Анґела Меркель провела зустріч з Володимиром Путіним, якому вона, згідно комюніке, «виловила переконання, що настав час стабілізувати ситуацію в Україні, в якій Росія має визнати і свою велику відповідальність».

Українська тема у французьких кулуарах

Виступаючи на одному з численних американських цвинтарів регіону, президент США Барак Обама наголосив, що «вимоги Америки, а саме: наша відданість свободі, вимоги рівності, вимоги волі та гідності, які властиві кожній людській істоті – всі ці вимоги написані кров’ю на цих пляжах і вони залишаться назавжди».

Згідно з інформацією Єлисейського палацу, в кулуарах урочистостей відбулися короткі зустрічі між Бараком Обамою та Владіміром Путіним. Також вперше віч-на-віч президент Росії та новий керівник України Петро Порошенко обмінялися кількома фразами. За інформацією кремлівських джерел, український та російський керівники висловилися за якнайшвидше припинення насилля та збройних дій на сході України.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Чим обмеженішим є світогляд людини, чим менше вона знайома з історією, природою і філософією, тим щиріша її прихильність до своєї релігії ”
Людвіг Фейєрбах

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.