Аратта - На головну

16 квітня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Україна підписала економічну частину Угоди про асоціацію з ЄС

Подія дня 19944 перегляди

Опубліковано - 27.06.2014 17:02 | Всі новини | Версія для друку

Україна підписала економічну частину Угоди про асоціацію з ЄС
Україна підписала економічну частину Угоди про асоціацію з ЄС
Президент України Петро Порошенко підписав у Брюсселі економічну частину Угоди про асоціацію з ЄС.

З європейської сторони угоду підписали президент Європейської ради Герман ван Ромпей і президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу.

Окрім того, угоди про асоціацію у п’ятницю підписали Молдова і Грузія.

Успіх свободи та демократії на пострадянському просторі залежатиме від спроможності Грузії, Молдови та України реалізовувати реформи.

Про це Президент України Петро Порошенко заявив у Брюсселі на церемонії підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

«Підписуючи цю угоду, Україна буде далі впроваджувати реформи. На тлі політичної асоціації ми очікуємо, що ЄС робитиме все можливе, щоб підтримати нашу незалежність та територіальну цілісність. Багато залежатиме від єдності Європи. Чи буде Європа хвилюватиметься про нові анексії чи ні, це залежатиме і від успішності реалізації сьогоднішніх угод», – зазначив Петро Порошенко.

«За останні місяці Україна сплатила найвищу ціну, щоб її європейські цінності стали дійсністю. Коли Україна буде готова, то вона приєднається до ЄС. Підписуючи угоду з ЄС, Україна як європейська держава розглядатиме ї як інструмент підготовки до майбутнього вступу до Євросоюзу», – наголосив Президент.

Голова Європейської ради Герман ван Ромпей назвав сьогоднішній день історичним не лише для цих трьох країн, але й для Європейського союзу.

Нове розширення Євросоюзу за рахунок Грузії, Молдови та України у майбутньому є можливим, але залежатиме від виконання цими країнами реформ.

Про це журналістам у Брюсселі сказав єврокомісар із розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле.

«Ми не можемо зараз спекулювати щодо статусу кандидатів. Ми щойно підписали Угоду про асоціацію. Мають бути виконані її перехідні положення, потім мають бути проведені реформи, завдяки яким Україна мала б показати, наскільки вона віддана європейським прагненням», – зазначив єврокомісар.

Штефан Фюле додав, що сьогоднішній день, коли Україна, Грузія і Молдова підписали з ЄС угоди про асоціацію, є для нього особисто «великим днем». «Я працював із колегами з Грузії, Молдови та Україні над цими угодами впродовж років. Коли президент Порошенко показав ручку, якою він підписав угоду і на якій проставлена дата Вільнюського саміту, я думав про всі ті життя, які можна було врятувати, якби вона була укладена саме у Вільнюсі. Але я щасливий, що ми це зробили сьогодні, спираючись на вільну та суверенну волю українського народу», – поділився своїми враженнями Фюле.

На запитання про те, як можна буде попередити негативні дії Росії, зокрема нову торговельну війну у відповідь на підписання угоди про зону вільної торгівлі (яка є складовою Угоди про асоціацію), єврокомісар відповів: «Я прагну зосередитися на двосторонніх дискусіях, консультаціях із Росією, які вже допомогли нам справитися з певними непорозуміннями. Я сподіваюся, що вони триватимуть у майбутньому, і не буде ніяких підстав та причин для Росії запроваджувати односторонні торговельні обмеження проти України».

21 березня Україна підписала політичну частину Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Із Кишиневом і Тбілісі Брюссель планував підписати політичні та торговельні договори наприкінці 2014 року, але змінив дати на тлі побоювань, що Москва намагатиметься перешкоджати процесу.

Після укладення угод, а також ратифікації їх усіма сторонами (зокрема всіма членами ЄС), Україна, Молдова і Грузія отримають доступ до ринку Євросоюзу з його 500 мільйонами споживачів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Подія дня»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Знання певних принципів легко компенсує незнання деяких фактів ”
К. Гельвецій

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.