Аратта - На головну

18 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Українські дерев`яні церкви були збудовані у символічній формі кораблів та звернуті зі Сходу на Захід. Історично, українські церкви були побудовані з центральним нефом та двома боковими проходами. Це розділення споруди на три частини відповідає трьом догмам, або Божої Священної триєдності: духу, душі, та тілу людини. Багаточислені куполи та шпилі позначають щогли кораблю, а хрести на кожному вістрі розмежовують де бути вітрилам.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Дніпропетровщина буде домагатися включення козацьких пісень до списку нематеріальної культурної спадщини, що потребує термінової охорони ЮНЕСКО

Регіональні новини Регіон: Дніпропетровська область 17096 переглядів

Опубліковано - 1.04.2015 01:49 | Всі новини | Версія для друку

Дослідники з Дніпропетровського національного університету записують пісні від гурту «Криниця» з Підгороднього (Дніпропетровський район), козацькі пісні, 6 серпня 2014 року. Фото - www.radiosvoboda.org
Дослідники з Дніпропетровського національного університету записують пісні від гурту «Криниця» з Підгороднього (Дніпропетровський район), козацькі пісні, 6 серпня 2014 року. Фото - www.radiosvoboda.org
Секретаріат ЮНЕСКО розпочав розгляд номінаційного досьє на козацькі пісні Придніпров’я, передане українською стороною до штаб-квартири для експертизи.

Дніпропетровщина буде домагатися включення козацьких пісень до списку нематеріальної культурної спадщини, що потребує термінової охорони, бо вони вже знаходяться на межі вимирання та забуття – основним носіям більше 80-90 років. Про це у вівторок, 31 березня, повідомили у Дніпропетровській обласній раді.

За даними з облради, остаточне рішення щодо можливого надання статусу від ЮНЕСКО буде ухвалене 2016 року.

Як поінформували в облраді, номінаційне досьє включає у себе інформацію про пісні, фотоматеріали, 10-хвилинний відеоролик та перелік заходів з охорони пісень. Матеріали готували фахові музикознавці, етнографи, представники експертної ради при Міністерстві культі України та Українського центру культурних досліджень.

«Дніпропетровщина і домагається всесвітнього визнання козацького епосу», – зазначив голова Дніпропетровської облради Євген Удод.

«Ми вчасно зібрали всі необхідні документи та матеріали, аби гідно представити козацькі пісні як унікальне культурне надбання Дніпропетровщини. Україну мають знати у світі не лише як промислову чи аграрну країну, але й як державу з величезним культурним та історичним надбанням, а українців – як народ, що пишається та примножує свою історію. Саме тому Дніпропетровщина і домагається всесвітнього визнання козацького епосу», – зазначив Євген Удод.

2014 року стало відомо, що українські козацькі пісні можуть внести до списку об’єктів світової нематеріальної культурної спадщини, які потребують охорони, ЮНЕСКО. Ініціативу, яка належить представникам влади, науковцям та виконавцям пісень, презентували у Дніпропетровську. Цьому передувала дослідницька робота, експедиції фольклористів та етнографів.

2013 року ЮНЕСКО надало статусу нематеріальної культурної спадщини людства петриківському розписові, який теж є своєрідною візитівкою Дніпропетровщини й загалом України.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Регіональні новини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія вчить лише тому, що вона ніколи нічому не навчила народи”
Георг Гегель

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.