Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Київ і Москва уклали транзитне перемир’я

Економіка 9891 перегляд

Опубліковано - 25.02.2016 13:18 | Всі новини | Версія для друку

Київ і Москва уклали транзитне перемир’я
Київ і Москва уклали транзитне перемир’я
25 лютого Україна відновлює транзитні переміщення по свої території вантажних автомобілів з Росії.

Відповідне рішення Кабінет міністрів ухвалив напередодні. Доцільність такого рішення пояснили тим, що Росія відновила транзит українських вантажівок по своїй території. Між тим, активісти, які раніше ініціювали громадську блокаду російських перевізників, невдоволені таким рішенням та мають намір відновити свою акцію.

У Міністерстві інфраструктури вирішили за доцільне пристати на російську пропозицію і відновити рух транзитних автоперевезень. Як зазначив міністр Андрій Пивоварський, скасування блокади необхідне з огляду на важливе значення транзитних перевезень для української економіки. До того ж, за умов, коли Польща та Росія залагодили свої суперечки і відновили транзитний рух вантажівок, продовження блокади загрожує Україні втратою транспортних коридорів.

«Основні євразійські транзитні коридори проходять через територію України. Коли фура з російськими номерами їде територією України – це не означає, що там російський водій. Це не означає, що вона везе товари російського походження. Більше отого – це не означає, що ця фура у власності росіянина. Це може бути транснаціональна компанія, яка має офіс в Російській Федерації», – розповів Андрій Пивоварський на засіданні уряду.

Прем’єр-міністр визнав аргументацію міністра інфраструктури слушною.

«Вони нам – відкривають, ми на умовах взаємності також вживаємо відповідних заходів. МВС і Національна поліція забезпечує на початковий період поновлення транзитних перевезень відповідну безпеку», – зазначив Арсеній Яценюк.

Між розрахунком і патріотизмом

Експерт з питань транспорту Олександр Кава вважає таке рішення уряду виправданим, адже продовження транспортної блокади загрожує мільярдними збитками.

«Транзит територією Росії є вкрай важливий для українських автоперевізників, так само – і для українських виробників. Через територію Росії перевозяться українські товари до країн Середньої Азії та до Фінляндії. А сумарно це обсяг експорту близько 1,5-2 мільярда доларів», – наголошує він.

Натомість активісти націоналістичних організацій, які ініціювали блокаду російських транзитних перевезень, невдоволені таким рішенням уряду. Зокрема, в організації «Карпатська Січ», яка блокувала російські вантажівки на Закарпатті, відповідне рішення уряду сприйняли як «виклик».

У «Правому секторі» зазначили, що мають намір скоординувати свої подальші дії із оргкомітетом блокади та ухвалити з цього приводу колегіальне рішення.

«Незалежно від того, які й куди товари вони там везуть – все одно прибуток іде російським компаніям, які сплачують податки. А з цих податків потім оплачується війна. На якій вбивають українських солдатів», – зазначає в розмові з Радіо Свобода речник «Правого сектору» Артем Скоропадський.

На початку року Росія припинила транзит українських товарів через свою територію. Утім, невдовзі, після того, як у Росії виникли проблеми із транзитом через територію Польщі та Румунії, основний потік російських вантажів до Європи пішов через територію України. Відтак, спочатку на Закарпатті, а потім і в інших областях почалися громадянські акції з блокування російських вантажних перевізників, а згодом відповідне рішення ухвалив уряд.

Тепер ініціатори блокади назвали урядову позицію з приводу відновлення транзиту неприпустимою і обіцяють знову перекрити дороги для російських вантажівок.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.