Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


«Нафтогаз» виставив «Газпрому» умови купівлі газу в третьому кварталі

Газоват 7790 переглядів

Опубліковано - 5.08.2016 13:07 | Всі новини | Версія для друку

«Нафтогаз» виставив «Газпрому» умови купівлі газу в третьому кварталі
«Нафтогаз» виставив «Газпрому» умови купівлі газу в третьому кварталі
У третьому кварталі 2016 року ціна газу, яку пропонує російська компанія «Газпром», очікується нижчою за ціну газу з європейського напрямку.

Цим директор із розвитку бізнесу Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Юрій Вітренко пояснив припинення його компанією в травні купівлі газу для зберігання у підземних сховищах.

«Ми виставили «Газпрому» ряд умов, за яких ми зможемо купувати їхній газ у третьому кварталі. Якщо ми би цього не зробили, «Газпром» би використав це проти нас у Стокгольмському арбітражі, намагаючись довести, що ми безпідставно порушуємо наші контракті зобов’язання за принципом «бери або плати», що ми не купуємо газ у «Газпрому» навіть тоді, коли його ціна є найнижчою», – аргументував у Facebook свою позицію Вітренко.

За його словами, «ціна питання» для України тільки по зобов’язаннях «бери або плати» перевищує 66 мільярдів доларів США.

«Ми не дамо «Газпрому» такий шанс, вибачайте. Виставивши ці умови «Газпрому», ми не могли почати контрактувати газ із європейського напрямку, не дочекавшись відповіді з боку «Газпрому», – додав директор із розвитку бізнесу НАК «Нафтогаз України».

На початку червня Вітренко заявляв, що за сім кварталів, упродовж яких компанія «Нафтогаз України» не купувала російського газу або обмежувала його придбання, вдалося заощадити щонайменше 450 мільйонів гривень. Він також назвав неринковою пропозицію Росії щодо постачання газу в Україну за ціною 177 доларів за тисячу кубометрів у третьому кварталі 2016 року.

Україна останнім часом припинила закупівлі російського газу, купуючи його натомість у країнах Європи за реверсною схемою. Київ використовує для цього частину своїх газогонів у зворотному від проектного напрямку. Востаннє Україна купувала російський газ – 2 мільярди кубометрів для своїх сховищ для проходження зими – наприкінці листопада 2015 року, після чого знову припинила його закупівлі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Минуле корисне тільки в тому сенсі, що вказує нам шляхи та засоби до розвитку”
Генрі Форд

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.