Аратта - На головну

19 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Знайдено прямого нащадка Чингісхана

У світі науки 14469 переглядів

Опубліковано - 31.05.2006 09:17 | Всі новини | Версія для друку

Кадр із фільму “Загадки ДНК: пошуки Адама”
Кадр із фільму “Загадки ДНК: пошуки Адама”
Оксфордський генетик Брайан Сайкс знайшов прямого нащадка великого монгольського завойовника Чингісхана.

Спорідненість середньовічного монгольського воїна і викладача бухгалтерської справи Тома Робінсона підтвердилася, коли у них знайшли ідентичні ділянки хромосом, повідомляє Lenta.ru.

Фрагменти генома Робінсона зберігалися в картотеці компанії Oxford Ancestors, яку заснував Сайкс, що займається відновленням родоводів.

Імовірність того, що нащадок завойовника відшукається серед 25 тисяч клієнтів компанії, була досить високою: згідно з дослідженнями трирічної давнини - проект отримав назву "Генографічний проект" (Genographic Project), ініційованих всесвітньо відомим журналом National Geographic та компанією IBM (про деякі результати такого співробітництва можна дізнатися, подивившись фільм "Загадки ДНК: пошуки Адама"), у світі проживає близько 16 мільйонів людей, предком яких був Чингісхан.

Для участі в експерименті були відібрані винятково дані чоловіків: тільки в їхньому геномі присутня Y-хромосома - єдина з 23 пар хромосом у людському організмі, що передається дітям незміненою по батьківській лінії.

Зокрема, з цієї причини ДНК використовують для встановлення батьківства.

Чингісхан, або Темучин, помер у 1227 році у віці 72 років.

Як вважають дослідники, у монгольського лідера було більше сотні дітей (лише чотирьох з яких визнано офіційними спадкоємцями).

За минулих вісім століть, на думку генетиків, нащадки Чингісхана встигли скласти помітну частину населення Азії і частково Європи.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Почуття єдності нації неможливе без поваги до себе…”
Гарріет Бічер-Стоу

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.