Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Українські дерев`яні церкви були збудовані у символічній формі кораблів та звернуті зі Сходу на Захід. Історично, українські церкви були побудовані з центральним нефом та двома боковими проходами. Це розділення споруди на три частини відповідає трьом догмам, або Божої Священної триєдності: духу, душі, та тілу людини. Багаточислені куполи та шпилі позначають щогли кораблю, а хрести на кожному вістрі розмежовують де бути вітрилам.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Суд заборонив структурам Фірташа розробку найбільшого у світі титанового родовища

Правосуддя Регіон: Житомирська область 11629 переглядів

Опубліковано - 28.02.2017 17:42 | Всі новини | Версія для друку

Суд заборонив структурам Фірташа розробку найбільшого у світі титанового родовища
Суд заборонив структурам Фірташа розробку найбільшого у світі титанового родовища
Житомирський окружний адміністративний суд 21 лютого скасував розпорядження голови Коростенської РДА щодо плану території земельних ділянок під розміщення гірничо-збагачувального комплексу Стремигородського апатит-ільменітового родовища.

У жовтні 2013 року голова Коростенської РДА надав дозвіл ТОВ "Валки-Ільменіт" на розробку детального плану території земельних ділянок під розміщення гірничо-збагачувального комплексу Стремигородського апатит-ільменітового родовища за межами населених пунктів Меленівської, Хотинівської, Стремигородської, Новаківської сільських рад Коростенського району.

Спочатку замовником розроблення детального плану родовища було "Валки-Ільменіт", але через рік ця функція перейшла до Коростенської РДА. В травні 2015 році голова РДА своїм розпорядженням затвердив детальний план територій.

У кінці минулого року прокуратура звернулася до суду з вимогою скасувати це розпорядження. В суді прокурор пояснив, що при затвердженні документу не було враховано план забудови району від 1982 року, в межі родовища увійшли сільгоспземлі, змінити цільове призначення яких забороняє мораторій.

Крім того, затвердження плану проводилося без громадських слухань у всіх населених пунктах, що входять до території родовища. Всі аргументи прокуратури суд відхилив, крім останнього.

Суд встановив, що проведенням громадських слухань повинен був займатися замовник детального плану території – Коростенська РДА, або передати ці повноваження органам самоврядування населених пунктів, які межують з родовищем. Але обов’язкові громадські слухання були проведені тільки однією сільрадою – Стремигородською.

Три інші сільради такі обговорення не провели. Тому суд визнав незаконним і скасував розпорядження про затвердження детального плану території під розміщення ГЗК Стремигородського апатит-ільменітового родовища.

ТОВ "Вальки Ільменіт" зареєстроване на кіпрську компанію "Діаго ентерпрайзез лімітед" ("Diago enterprises limited") та ПАТ "Юкрейніан кемікал продактс", бенефіціаром фірми вказаний Дмитро Фірташ.

Раніше Group DF Фірташа повідомила, що на початок минулого року проектна документація по ТЕО будівництва кар’єра на Стремигородському родовищі пройшла державну експертизу ДП "Укрміськбудекспертиза" Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.

"Валки-Ільменіт" входить до титанового бізнесу Групи, і займається видобутком і збагаченням титановмістних руд. Підприємство володіє спецдозволом на видобуток апатит-ільменітових руд Стремигородського родовища до 2032 року. Це родовище із прогнозними запасами 1,2 млрд тон руди є одним з найбільших у світі.

Законодавство передбачає, що без затвердженого детального плану території заборонена передача земельних ділянок державної або комунальної власності в приватне користування.

Як повідомлялося, у грудні 2016 року антикорупційна прокуратура подала позов до Господарського суду Києва з проханням забрати у Фірташа Запорізький титано-магнієвий комбінат.

Нагадаємо, cуд Відня 21 лютого ухвалив рішення про екстрадицію олігарха Фірташа у США, проте за кілька годин його затримали за європейським ордером на арешт у новій справі, пов’язаній зі звинуваченнями з Іспанії.

Фірташ був заарештований в Австрії 12 березня 2014 року за запитом влади США. Українського бізнесмена звинуватили в тому, що він за допомогою хабарів на загальну суму в $18,5 млн хотів отримати дозволи на видобуток титанової сировини в Індії для подальшого продажу готової продукції в США. Олігархові в разі екстрадиції загрожує до 50 років в’язниці і конфіскація всіх активів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Правосуддя»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо народ позбавити його історії, то через покоління він перетвориться на натовп, а ще через покоління ним можна буде управляти ”
Йозеф Геббельс

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.