Аратта - На головну

17 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


23 держави ЄС підписалися під наміром створити свій військовий пакт

Світ навколо нас 5016 переглядів

Опубліковано - 13.11.2017 15:10 | Всі новини | Версія для друку

Високий представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики Федеріка Моґеріні
Високий представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики Федеріка Моґеріні
Спільний лист про наміри поглиблення співпраці між державами Євросоюзу у сфері оборони урочисто підписали представники 23 країн-членів на засіданні Ради міністрів оборони і закордонних справ 13 листопада в Брюсселі.

«Це початок нашої спільної роботи: 23 держави беруть на себе зобов’язання щодо зміцнення військових потужностей та операційних спроможностей – це дещо надзвичайне. Без сумніву, це історичний момент для європейської оборони», – заявила після підписання листа високий представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики Федеріка Моґеріні, додаючи, що цей документ відкритий і для інших держав, які можуть виявити бажання приєднатися до цієї ініціативи.

У Раді ЄС повідомляють, що розвиток постійного структурного співробітництва країн ЄС «символізує нову еру в оборонній політиці Європейського союзу і зміцнює безпеку всієї об’єднаної Європи».

Згідно із положенням щодо Постійного оборонного співробітництва ЄС (PESCO), яке було передбачене засадничою Лісабонською угодою співдружності, держави-члени ЄС братимуть участь в посиленій і значно систематичнішій співпраці: вони збільшують видатки на оборону, надають свої підрозділи операціям ЄС, створюють спільні військові можливості та зміцнюють оборонну промисловість.

Водночас суверенне право вести свою національну оборонну політику зберігається за кожною з держав-учасниць.

При цьому, повідомили в головуванні Естонії в ЄС, за їхньою ініціативою, до цього спільного повідомлення було додане зобов’язання щодо спрощення європейського військового транспортування, створення так званого «військового «шенгену» оскільки «безперешкодний рух військових одиниць та постачань за мінімальної бюрократії слугує цілям ЄС та НАТО».

Сьогоднішнє підписання листа щодо намірів поглиблення співробітництва між державами ЄС у галузі оборони має бути затверджене офіційно на одному з наступних грудневих засідань Ради ЄС.

На нинішній нараді міністрів ЄС також йдеться про поглиблення співпраці з союзом НАТО, зокрема в протидії гібридним загрозам, а також про подальшу підтримку Робочої групи зі стратегічних комунікацій, зокрема підвищення її фінансування.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ж ви гризете та їсте один одного, то глядіть, щоб не знищили один одного!”
Біблія

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.