Аратта - На головну

20 квітня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


За рік в Україні відчули практичні результати децентралізації

Громадська думка 8672 перегляди

Опубліковано - 27.02.2018 18:59 | Всі новини | Версія для друку

За рік в Україні відчули практичні результати децентралізації
За рік в Україні відчули практичні результати децентралізації
За останній рік децентралізація набула популярності на сході України. Більше половини українців очікують від реформи децентралізації відремонтованих доріг та поліпшення якості послуг.

Попри складну ситуацію в Україні та загальні критичні тенденції у настроях українців до дій влади, підтримка реформи децентралізації серед населення становить 61 відсоток серед жителів об’єднаних територіальних громад та 50 відсотків серед усіх громадян України.

Ці цифри були оприлюдненні у вівторок, 27 лютого, у ході презентації соціологічного дослідження щодо впровадження реформи децентралізації в Україні, базованого на всеукраїнському опитуванні та опитуванні жителів об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Дослідження, яке проводиться третій рік поспіль, здійснювалося Київським міжнародним інститутом соціології та Центром "Соціальні індикатори " у співпраці з експертами Ради Європи (РЄ).

Зміни на краще

Показники підтримки процесів децентралізації серед українців у Раді Європи вважають доволі високими і називають "несподіваними", бо за словами керівника Департаменту демократичного врядування Генерального директорату з питань демократії Ради Європи Даніеля Попеску, у більшості країн, де відбуваються "складні процеси", громадяни не виявляють особливої підтримки будь-яким реформам.

Найважливішим представник РЄ вважає те, що люди почали відзначати реальні результати реформи децентралізації у повсякденному житті. Про це заявило 43 відсотки респондентів у рамках всеукраїнського дослідження (у 2015 році таких людей було 19 відсотків). Позитивні зміни на краще у своїх населених пунктах відзначили 43 відсотки жителів ОТГ. Загалом станом на кінець 2017 року 64 відсотки жителів ОТГ відчули поліпшення від впровадження реформи децентралізації або очікують на нього, стверджують соціологи.

Схід повірив у децентралізацію

Показовою є зміни і у настроях жителів на сході України, зокрема на Харківщині та на територіях Луганської та Донецької областей, які перебувають під контролем українського уряду. Якщо у 2015 році лише 19 відсотків жителів цих областей відзначали позитивні зміни від реформи децентралізації, то у дослідження від 2017 року ця цифра зросла до 59 відсотків. Віце-прем’єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, який взяв участь у представлені дослідження, назвав такі показники "найліпшим запобіжником від сепаратизму".

Добробут, дороги і якісні послуги

Українці сподіваються, що завдяки реформі децентралізації рівень їх добробуту підвищиться (51 відсоток) , а якість надання послуг поліпшиться (64 відсотки). 50 відсотків жителів ОТГ вірять, що завдяки децентралізації буде проведено ремонт доріг і тротуарів, а 48 відсотків очікують на благоустрій своїх населених пунктів. Крім того, зросла й частка й тих, хто відзначає покращенні якості послуг у громаді, - з 25 відсотків до 28.

Як повідомлялося, станом на січень 2018 року в Україні в межах децентралізації сформовано 698 об’єднаних територіальних громад. 61 відсоток жителів ОТГ підтримують подальші процеси об’єднання громад, а 39 відсотків вважають темп реформи децентралізації нормальним або швидким. Абсолютна більшість жителів ОТГ - 87 відсотків - наполягають на тому, що над законністю рішення органів місцевого самоврядування має бути встановлено державний нагляд. "Такі результати незалежного дослідження дають підстави стверджувати, що децентралізація - одна з найуспішніших реформ в Україні", - сказав Даніель Попеску.

Він також зауважив, що процеси децентралізації тією чи іншою мірою тривають в усіх державах-членах РЄ, проте Україні вдалося "досягти прогресу швидше, ніж багатьом іншим країнам".
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Громадська думка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Людина – це духовна істота. Саме тепер на часі звернення до традицій і духовності рідного народу. Чесність, щирість, мудрість – ось що вимагається від нових людей України. Потрібна Нова Січ – Духовна Січ! ”
О.Бердник, український філософ і письменник, засновник Української Духовної Республіки

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.