Аратта - На головну

9 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Науковий прорив. Народилася перша геномодифікована дитина

Невідоме 8248 переглядів

Опубліковано - 9.01.2009 19:33 | Всі новини | Версія для друку

Науковий прорив. Народилася перша геномодифікована дитина
Науковий прорив. Народилася перша геномодифікована дитина
У Великобританії народилася дитина, зародок якої лабораторно позбавлено гена BRCA 1, що передає у спадок ризик захворювання на рак грудей.

Про це сьогодні повідомляє Університетський коледж Лондона.

Дівчинка розвивалася із обраного вченими ембріона, аналізи якого показали відсутність гена, при наявності якого ризик страшного захворювання складає від 50% до 85%.

"Ця маленька дівчинка, коли стане дорослою, не зіткнеться із розвитком даної генетичної форми раку грудей або яєчників. А її батьки таким чином позбудуться від ризику передати хворобу своїй доньці", - сказав медичний директор відділу штучного запліднення Університетського коледжу Лондона Пол Серел.

Він додав, що новонароджена дівчинка і її мати почувають себе дуже добре.

За словами Серела, нинішня подія є проривом в медицині, завдяки якому буде ліквідовано джерело трагедії, що мучить багато сімей протягом поколінь.

Нагадаємо, мутаційний ген у дівчинки, яку виношувала британка, вилучили в кінці минулого року. Батьки захотіли позбавити дитину від гена, який був джерелом захворювання в декількох поколіннях. Носієм гена є чоловік сімейства. У його роду жінки в трьох поколіннях - його бабуся, мати, сестра і кузина - хворіють на рак грудей, ледь їм виповнюється 20 років.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Невідоме»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ми розпалюємо вогонь творящий. Якщо він гріє – хай. Втручатися не можемо, бо будь-яке насилля, навіть во ім’я істини, неминуче породить дисгармонію”
Олесь Бердник

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.