Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


В Кам’янець-Подільському впала Польська брама

Надзвичайна подія Регіон: Хмельницька область 15443 перегляди

Опубліковано - 23.02.2009 13:17 | Всі новини | Версія для друку

Фото від 22 лютого 2009 року. Автор - Ірина Пустиннікова - http://info.kp.km.ua
Фото від 22 лютого 2009 року. Автор - Ірина Пустиннікова - http://info.kp.km.ua
В Україні продовжується руйнація історичних архітектурних пам’яток державного значення. Не дочекавшись реставраторів, Польська брама, яка є частиною фортифікаційних споруд XVI—XVII ст., що захищали Старе місто, нещодавно була зруйнована.

Ця випадок, можливо й пройшов би не поміченим, якби не спостережливість місцевих краєзнавців, які привернули увагу до цієї надзвичайної події.

За словами директора Національного історико-архітектурного заповідника «Кам'яне́ць» Василя Володимировича Фенцура, відбулася саморуйнація вежі. Це трапилося 15 лютого. Можлива причина - перепад денної та нічної температур та волога, що накопичилася в тріщинах стін вежі.

На реставрацію Польської брами за проектом УКРзахідпроектреставрації необхідно було виділити 1 млн. 865 тис. грн. станом на 2007 рік. Минулого року на консервацію пам`ятки необхідно було виділити хоча б 870 тисяч гривень. Але, у нашій державі, такі кошти, як правило "з`їдають миші" десь на шляху до виконання робіт...

Маємо надію, що компетентні органи почнуть розслідування, яке дасть відповідь на питання, чому вчасно не почалися роботи з укріплення архітектурної пам`ятки XVI століття державного значення, хоча проект реконструкції був завчасно підготований і поданий керівництвом національного заповідника "Кам`янець".
Фото від 9 січня 2009 року. Автор - Ірина Пустиннікова - http://info.kp.km.ua
Фото від 9 січня 2009 року. Автор - Ірина Пустиннікова - http://info.kp.km.ua

Довідка.

Польська брама XVI—XVII ст. Побудована в північно-західній частині Старого міста у Кам`янець-Подільському. За системою оборонних споруд вона подібна до Руської брами. В’їзд у Старе місто з Польських фільварків у XVI—XVIII ст. захищали п’ять башт, з’єднаних між собою мурами загальною довжиною 180 метрів, які ламаною лінією перетинали каньйон річки. Три башти були розташовані на правому березі, а дві — на лівому. Стіна, що перетинала русло Смотрича, мала два шлюзи, якими в разі потреби перекривали течію ріки. Найбільш укріпленою баштою була Надбрамна, через неї проходив в’їзд у місто.

У другій половині XIX ст. при прокладенні нової дороги Польську браму зруйнували. Залишились тільки мури з бійницями вздовж правого берега Смотрича та три башти, в яких згодом були розміщені кузні, від чого їх назвали Ковальськими.

До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Надзвичайна подія»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Церква - скоріш лікарня для грішників, ніж музей святих”
Ебігайл Ван Берен

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.