Аратта - На головну

10 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Відкрилася виставка книг з особистої бібліотеки Франка

Суспільне життя Регіон: м.Київ 9560 переглядів

Опубліковано - 22.08.2006 17:23 | Всі новини | Версія для друку

Відкрилася виставка книг з особистої бібліотеки Франка
Відкрилася виставка книг з особистої бібліотеки Франка
Скарб многоцінний - у Києві до 150-ї річниці народження Івана Франка відкрилася виставка книг з особистої бібліотеки Великого Каменяра. Упорядники твердять - стародруки, що збиралися письменником, виставлено ледь чи не вперше.

Книжки й світлини від Франка. Рушники, гобелени й малюнки за Франком. Так коротко характеризують виставку, присвячену письменнику, упорядники. Кажуть - Каменяр збирав бібліотеку передусім для громадського користування. Тому, після довгих поневірянь книгозбірні, музейники щасливі, що Київ побачить соту її частину - близько 75 стародруків. Найстаршій книзі тут - більше 500 років.

Марія Корнійчук, Музей книги й друкарства України, вчений секретар:
- Європейських друків у Франка було дуже багато. І серед експонатів є так звані палеотипи - це книжки, які друкувалися у першій половині 16 століття. Тобто, до 1550 року.

Франка вшанувати й себе показати - стародруки з київських, острозьких, львівських та новгородських друкарень охоче роздивляються й обговорюють представники сучасного красного письменства. Своїми ж колекціями хвалитися не поспішають.

Іван Драч, письменник:
- Є деякі стародруки, є... А скільки? - Ну, це вам сказати все... якщо я вам скажу, то в мене нгайно викрадуть це все. Я навіть не буду казати де вони, в якій бібліотеці лежать. Бо в мене різні бібліотеки є.

Виставка у Музеї книги працюватиме до середини вересня. Однак більшість заходів, присвячених 150-ій річниці від народження письменника, традиційно відбудуться у Львові - місті, якому Франко присвятив більшість свого життя.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Суспільне життя»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Почуття єдності нації неможливе без поваги до себе…”
Гарріет Бічер-Стоу

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.