Аратта - На головну

4 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Сатурн має ще одне кільце - невидиме

Невідоме 10953 перегляди

Опубліковано - 7.10.2009 11:46 | Всі новини | Версія для друку

Сатурн має ще одне кільце - невидиме
Сатурн має ще одне кільце - невидиме
Американські астрономи відкрили навколо Сатурну гігантське, раніше невідоме кільце. Воно складається з пилу й льоду і практично не відбиває видиме світло, тому досі про нього нічого не було відомо.

Об'єкт вдалося виявити за допомогою космічного телескопа "Спітцер" (Spitzer), повідомила у вівторок увечері Лабораторія реактивного руху NASA.

Кільце розташоване по краю системи Сатурну, воно нахилене на 27 градусів щодо основних кілець, розповідає AP. Температура кільця складає -193 градуса. Виявити його вдалося в інфрачервоному спектрі. Детально про відкриття розповість журнал Nature.

Основна частина пилу і льоду розташована приблизно в 6 млн. кілометрів від планети і тягнеться майже до 12 млн. кілометрів. Кільце настільки величезне, що в ньому можна вмістити мільярд таких планет, як Земля, пояснюють учені. Раніше було відомо про сім основних кілець Сатурну, названих латинськими буквами від A до G, а також про ще декілька кілець меншого розміру.

В межах нового кільця і в одному з ним напрямі обертається супутник Сатурну Феба. Інші кільця і більшість супутників рухаються у зворотний бік. Нинішнє відкриття може пояснити загадку іншого супутника Сатурну, Япета, у якого одна яскрава і одна дуже темна сторона. На думку учених, це викликано тим, що лід і пил з нового кільця стикаються з поверхнею Япета.

Космічний телескоп "Спітцер", призначений для спостереження космосу в інфрачервоному діапазоні, почав роботу в 2003 році. Він обертається по орбіті навколо Сонця, в 105 млн. кілометрів від Землі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Невідоме»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія має свою правду, легенда - свою”
Віктор Гюго

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.