Аратта - На головну

18 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Епідемія. Бригади швидкої вдвічі перевиконують норму

Охорона здоров`я Регіон: Тернопільська область 13416 переглядів

Опубліковано - 29.10.2009 19:15 | Всі новини | Версія для друку

Епідемія. Бригади швидкої вдвічі перевиконують норму
Епідемія. Бригади швидкої вдвічі перевиконують норму
Ситуація у Тернополі залишається тривожною. Лікарі мужньо протистоять досі невстановленій інфекції.

"Ми поставили додаткові ліжка, бо ситуація зараз дуже напружена. Від початку епідемії до нас надійшов 71 пацієнт з ГРВІ. Серед них - 30 чоловік з ускладненнями у вигляді пневмонії. Четверо людей наразі в реанімації, троє з них на штучній вентиляції легень".

Бригади швидкої допомоги 28 жовтня виїздили на виклики 354 рази, позаминулої - 242. Люди змушені іноді по годині чекати швидку, хоча медики й працюють на межі. А лікарні, куди везуть хворих - переповнені.

Добова норма викликів однієї бригади за зміну - 9-11. В зв'язку з епідемією виїжджати іноді доводиться до 20 разів.

"За одне чергування - 354 виклики"

Проте наразі бригади швидкої справляються з навантаженням, хоча і дається це нелегко.

- Такої кількості викликів я не пам'ятаю, відколи працюю, - говорить головний лікар комунального центру швидкої медичної допомоги Михайло Джус. - Більше трьох сотень, це справді багато. Бригади не встигають відпочити від одного виклику, як потрібно їхати на інший. А ще ж і наші працівники хворіють. Доводиться доукомплектовувати бригади, але поки справляємось. У нас постійно чергує 18-19 машин.

Від початку епідемії найбільше викликів було 26-27 жовтня - 242, та 27-28 жовтня - 354, кажуть у швидкій. Проте все більший відсоток людей викликає медиків через гострі респіраторні віруси та підозру на грип.

- Приміром 26-27 жовтня, з 242 викликів 42 - підозра на ГРВІ. Наступного чергування з 354 виїздів - уже 108 осіб з підозрами на інфекцію, - зазначає Михайло Джус. - Чимало викликів було до дітей - з 108 виїздів 40 неповнолітніх. Не всіх хворих ми госпіталізуємо. Комусь надаємо допомогу вдома. Зараз часто люди викликають медиків, аби перестрахуватись, не маючи виражених симптомів. Госпіталізували переважно в лікарню швидкої допомоги. Зараз там проблеми з вільними місцями. Тому веземо пацієнтів у лікарні за місцем проживання.
У міському транспорті Тернополя
У міському транспорті Тернополя
"Аби лікувати - доставили ліжка"

Лікарня, швидкої допомоги, де найбільше інфекційне відділення в області, й справді перевантажена. Там на лікуванні перебуває 287 людина, а відділення розраховане на 265 хворих.

- Ми поставили додаткові ліжка, бо ситуація зараз дуже напружена, - говорить головний лікар комунальної лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський. - Від початку епідемії до нас надійшов 71 пацієнт із ГРВІ. Серед них - 30 чоловік з ускладненнями у вигляді пневмонії. Четверо людей наразі в реанімації, троє з них на штучній вентиляції легень.

У лікарні кажуть: думали, що пік інфекції припав на понеділок. Адже наступного дня надходжень хворих було менше. Утім, в середу та четвер кількість пацієнтів знову зросла.

- Ми вже не можемо приймати пацієнтів, бо до нас людей навіть з районів привозили. Наразі лікуємо тих, хто є, - зазначає пан Чайківський. - Стан тих людей, які в реанімації, складний. Небезпечними є й ускладнення у вигляді пневмонії - через невдале лікування чи запізніле звернення до медиків. Сподіваємось, що ситуація скоро нормалізується, а хворих поменшає.

В лікарні швидкої допомоги від початку епідемії померли двоє пацієнтів, каже він.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Розум може підказати, чого слід уникати, і тільки серце промовляє, що слід робити”
Жозеф Жубер

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.