Аратта - На головну

28 квітня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Львові розкопали найдавніший у місті колектор

За межею віків Регіон: Львівська область 14398 переглядів

Опубліковано - 11.04.2006 16:16 | Всі новини | Версія для друку

“Ювелірна” робота...
“Ювелірна” робота...
Ремонтні роботи на площі Ринок у Львові багаті на знахідки. Днями там натрапили на найдавніший у Львові каналізаційний колектор.

Кам’яну споруду, розташовану якраз навпроти ратуші, датують XVIII століттям. Як зазначив у коментарі начальник управління охорони історичного середовища міста Андрій Левик, такі колектори встановлювали за часів Австрії. Вже тоді у Львові існували водотяги і водовідведення. Для прикладу, фонтани у центральній частині міста – це колишні криниці, які існували у середньовічному Львові.

Андрій Левик каже, що ці цінні споруди почали руйнувати у XIX-XX століттях, прокладаючи нові каналізаційні мережі, дороги, трамвайні колії тощо. Сьогодні спеціалісти вирішуватимуть, що далі робити зі знахідкою.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За межею віків»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Шумерський тип культури надзвичайно споріднений з неолітичними пам`ятками Південної Русі...”
Рене Генон

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.