Аратта - На головну

17 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Побічні ефекти економії

Довкілля 8366 переглядів

Опубліковано - 10.02.2010 04:38 | Всі новини | Версія для друку

Побічні ефекти економії
Побічні ефекти економії
Нещодавно ЄС з помпою афішував свій перехід на використання енергозберігаючих лампочок. Лампи розжарювання поступово мають вийти з ужитку і не виготовлятися. Проте мало хто знає про... шкідливість нових енергозберігаючих ламп.

Ртуть, що міститься в них, може завдати шкоди здоров’ю людини. При цьому в країнах Східної Європи практично немає під приємств, які б правильно утилізували ці лампи, повідомляє "Персонал-Плюс".

Вже зараз відпрацьовані енергозберігаючі лампи викидаються разом із звичайним сміттям з подальшим розміщенням на полігонах твердих побутових відходів. При цьому небезпеку представляє не тільки процес утилізації відпрацьованих ламп, але і приватне неакуратне поводження з ними.

Зруйнована або пошкоджена колба лампи вивільняє пари ртуті, яка може викликати важке отруєння. Проникнення ртуті в організм частіше відбувається саме при вдиханні її парів, що не мають запаху, з подальшим ураженням нервової системи, печінки, нирок, шлунково-кишкового тракту.

Ртуть — надзвичайно небезпечна хімічна речовина. Кожна люмінесцентна лампа містить три-п’ять міліграмів ртуті у вигляді пари. Найбільш небезпечними вважаються органічні сполуки ртуті, яка утворюється після її попадання в навколишнє середовище.

Від “Аратти”. Насправді енергозберігаючі лампи - це компактний різновид добре відомих нам люмінісцентних ламп, або як їх ще називають - "денного світла", лише з уже вмонтованим у цоколь електронним пускорегулюючим блоком, різноманітними формами освітлювальної колби і можливості вкуручування у патрон для звичайних ламп.

У більшості енергозберігаючих ламп цоколь має найпоширеніший розмір Е27, однак часто зустрічаються й лампи, зазвичай меншої потужності, із розміром цоколя Е14, який використовується у невеликих світильниках. Іноді зустрічаються компактні люмінесцентні лампи із розміром цоколя Е40.

Більшість енергозберігаючих ламп представлені в трьох колірних температурах: 2700 К (жовте світло, як у лампи розжарювання), 4200 К (м’яке біле світло), 6400 К (насичене біле світло). Чим більше К(Кельвінів), тим світло від лампи «холодніше» або біліше.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Довкілля»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Шануй, Україно, святині свої! Бо вони ж – всесвітньої, загальнолюдської ваги; земна цивілізація виросла з них.”
Юрій Шилов

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.