Аратта - На головну

28 квітня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


До сторіччя з дня народження творця перших космічних кораблів готуються у Житомирі

Суспільне життя Регіон: Житомирська область 14943 перегляди

Опубліковано - 12.04.2006 21:51 | Всі новини | Версія для друку

До сторіччя з дня народження творця перших космічних кораблів готуються у Житомирі
До сторіччя з дня народження творця перших космічних кораблів готуються у Житомирі
Завдяки ювілею Сергія Корольова, який відзначатимуть на початку наступного року, місту нарешті вдалося розпочати давно заплановану реконструкцію державного музею космонавтики.

Гроші на це дав уряд. А ЮНЕСКО вже оголосило 2007-й – роком основоположника практичної космонавтики, академіка Сергія Корольова.

Будинок на колишній Дмитрівській вулиці, де народився Корольов, без ремонту вже кілька десятиліть. Меморіальну будівлю, якій майже півтора століття, власними силами й за власний кошт «підлатували» його працівники.

Ольга Копил, директор музею космонавтики імені академіка Корольова:
"Нарешті ми дочекалися – кошти виділені. Ну, звичайно, меморіальна частина вона не зазнає змін кардинальних. А от в залі наукової біографії там будуть зміни досить значні. Ми вже позбавимось від таких старезних шаф-вітрин, з якими нам досить важко працювати".

Оновити «дім Корольова» збираються до вересня. На цей час у Житомирі запланована міжнародна конференція „Людина і космос”. Після неї реконструюватимуть і павільйон космічної техніки. Там виставлять ракети серії „Зеніт” та супутник „Січ-один”, яким нині бракує місця. Космонавт Жолобов вважає, що житомирський музейно-виставковий комплекс, подібного якому нема навіть у столиці, стане популярним міжнародним туристичним центром. Якщо вкласти туди «гроші, розум і серце».

Віталій Жолобов, льотчик-космонавт, президент аерокосмічного товариства України:
"Щоб цей музей розцвів, треба добудувати, розширити це творіння людських рук. Космос завжди вабив людей. І вони б сюди йшли отримати ази розуміння космосу, долучитись до його таємниці".

У реконструйованому павільйоні передбачені планетарій, зала космічних тренажерів, бібліотека спеціальної й науково-фантастичної літератури, кімнати для клубів юних космонавтів.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Суспільне життя»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Підозр у людини тим більше, чим менше вона знає”
Френсіс Бекон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.