Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Душа може кровоточити, як рана

Психологія та стосунки 24493 перегляди

Опубліковано - 1.04.2011 | Всі публікації | Версія для друку

Душа може кровоточити, як рана
Для мозку все одно, які муки відчуває людина - душевні чи фізичні. А словом можна вбити...

Багато з нас пам'ятають цей момент. Вас образили, образили або просто забули, і тут же ваш мозок пронизує думка: «За що?!», А потім ця думка болем віддається вже у всьому тілі. Часто багато хто з нас навіть хворіють після перенесеного стресу. Критично оцінюючи цю подію, ми розуміємо, що зовнішніх причин відчувати ТАКУ біль немає. Адже слово і думка ефемерні. З цим науковим постулатом намагалися сперечатися деякі дослідники, але офіційна медицина відразу зараховувала їх до шарлатанів. Але останні дослідження, мабуть, повинні довести скептикам, що «душа болить» - не розхожа фраза.

Вчені з університету Мічігану (США) прийшли до висновку, що людський мозок не бачить ніякої різниці між болем душевним і фізичним, пише Proceedings of the National Academy of Sciences. Фізичний біль від удару по тілу і «почуття самотності» однаково активізують дві зони мозку - вторинну соматосенсорну і острівкову кору.

У ході дослідження фахівці працювали з 40 людьми різного віку, які переживали розрив з коханою людиною і дуже страждали від цього. Спочатку учасникам пропонувалося дивитися на фото людей, які їх залишили, кинули, і згадувати найщасливіші моменти свого спільного проживання. А потім вчені за допомогою спеціальних приладів викликали в учасників больові відчуття. У ході дослідження фахівці контролювали активність мозку випробовуваних за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії.

- Ми виявили, що індуковане почуття відторгнення активує регіони мозку, які залучені до відчуття фізичного болю, - прокоментував відкриття соціальний психолог Етан Крос.

ДО РЕЧІ

А словом можна вбити

- Ще багато століть тому люди помітили, що звук і слово можуть працювати як на благо, так і на шкоду людині, - ділиться своїми міркуваннями викладач фізики Пензенського університету Людмила РОЖКОВА. - Чому? Тому що кожен наш внутрішній орган має власну частоту коливань. І якщо вона «правильна», то орган функціонує нормально. А звук, що прийшов ззовні, володіє вібраційною енергією, яка впливає не тільки на барабанну перетинку, а й на організм будь-якого живого створіння у цілому. І при цьому може змінювати частоту коливань серця, печінки, селезінки, мозку. Як на благо, так і на шкоду.

Людмила Рожкова вважає, що звуки і слова «реагують» з організмом людини наступним чином.

По-перше, слово надає вольове вплив - адже спочатку потрібно осмислити, що вимовити і як.

По-друге, ця енергія перетворюється нервовою системою в електричні імпульси і частково у вигляді «оформленого згустку» випромінюється назовні.

По-третє, частина енергії у вигляді електричних імпульсів потрапляє на голосові зв'язки, де вона перетворюється в енергію звукових вібрацій.

По-четверте, енергія звукових вібрацій, проходячи клітинами організму, викликає у них відповідні зміни.

Більш того, за словами керівника Інституту квантової генетики, доктора біологічних наук Петра Гаряєва, словесні «струси повітря» впливають на молекулу ДНК , що несе спадковий код людини. Тому злісні, грубі і погані слова руйнують зв'язки в ДНК людини - і вона може захворіти. А добрі слова підтримують у нормі структуру, тим самим продовжуючи людині життя.

Біолог Петро Гаряєв - автор багатьох спірних з точки зору офіційної науки теорій. Він, наприклад, створив апарат, який «перекладав» людські слова в електромагнітні коливання, а потім досліджував, як ці коливання впливають на молекули спадковості - ДНК. За допомогою цієї диво-техніки вчений вирішив перевірити, як відбиваються на живому організмі злі і добрі слова.

- З'ясувалося, деякі слова можуть виявитися страшніше мін: вони «вибухають» в генетичному апараті людини, спотворюючи його спадкові програми, викликаючи мутації, врешті-решт призводять до виродження, - розповідав мені Петро Петрович. - Під час добірної лайки корчаться і рвуться хромосоми.

Так, дослідам піддалися насіння рослини арабідопсис. Протягом декількох тижнів регулярно - по три-чотири години на день - магнітофон поблизу від них «начитував» грубі фрази. У результаті більшість насіння загинули. А ті, що вижили стали генетичними виродками. А ось коли той же самий магнітофон став відтворювати слова добрі, «теплі» - апарат зафіксував, як почала змінюватися структура молекул ДНК. Розірвані спіралі «зросталися», насіння ожило і зійшло. А в контрольній групі вони так і залишилися мертвими.

Здавалося б, від рослин до людей - дистанція величезного розміру. Але дослідження показали: генетичні апарати всіх живих істот, - будь то людина, скумбрія або соняшник, - працюють за певними досі невідомими універсальними законами.

- Будь-яке вимовлене слово - це не що інше, як хвильова генетична програма, яка змінює ваше життя, - говорить Гаряєв. - Іноді слово може спрацювати як вбивця і навіть викликати рак, а іноді здатне лікувати.

ВСЕ НАВПАКИ?
Лайка полегшує душу

Психолінгвіст НДІ мовознавства Геннадій ЖИЛІН:

- Матюкальщики викликають загальний осуд, а даремно. Ми досліджували «ідеальне» людське співтовариство - гімалайських шерпів, у яких заборонені бійки та чвари. З'ясувалося, цей на перший погляд благополучний народець не дуже щасливий. Раз на рік шерпу дозволяється переступати межі дозволеного на змаганнях в риториці, і це обертається багатоденними кривавими бійками ... Матюки і лайливі слова нам потрібні, як молоко зростаючому організму. Не будь ненормативної лексики, наша енергія спалила б нас зсередини. Якщо вам хочеться лаятися, то не стримуйтеся, а уткніться в куток і міцно чортихніться.

НОВІ ЧАСИ

Ми звикли до злості

Професор, завідувач лабораторією невербальної комунікації Інституту психології Володимир МОРОЗОВ:

- Важливо, не ЩО говорить співрозмовник, а ЯК. Ще наймайстерніший французький дипломат Талейран помічав: слова існують для того, щоб приховувати свої думки. Інтонація людей безпомилково видає, що людина собою представляє: добра вона чи зла, скромна або чванлива. Мозкові центри, що відповідають за сприйняття емоційного забарвлення мови, починають працювати мало не з моменту народження. До речі, сьогодні багато хто вже давно не реагують на грубі, злі слова. Наші тести показали, що понад 60 відсотків людей оцінюють гнівні й загрозливі інтонації як нейтральні. Це говорить про глибоке переродження нашої психіки: агресія у свідомості багатьох стала нормою.

СУМНІВИ

Погані слова калічать психіку

Психолог Державного університету гуманітарних досліджень Олександр КАРАСЬОВ:

- Не можу спростувати або підтвердити висновок дослідників про те, що грубість призводить до мутації ДНК. На такому глибокому рівні питання потрібно ще вивчати й вивчати.

Але в тому, що матюки, образливі, колючі зауваження глибоко ранять людину, думаю, сумніватися не буде ніхто. Згадайте, коли вас самих облаяли - грубо, брудно (не важливо з приводу чи без приводу), починає сильніше битися серце, кров приливає до обличчя, настрій псується. Зрештою образа призводить до стресів, стрес - до нервових розладів, а останні - до цілком конкретних хвороб: екзема на тильних сторонах рук і ніг, виразці шлунка, анорексії або булемії і аж до інфаркту та інсульту.

Тривалий стрес, який можуть спровокувати постійні приниження від хама-начальника або грубіяна-сусіда, призводить і до психічних розладів, до зниження імунітету. А тут вже й до змін на генетичному рівні рукою подати ...

ПОГЛЯД З 6-го ПОВЕРХУ

Давайте промовляти взаємні компліменти

Дослідження Петра Гаряєва, схоже, підтверджують стару істину - устрій Всесвіту ми знаємо краще, ніж власний організм. Тільки зараз практично наосліп, навпомацки намагаємося розібратися з тим, чим ще в давні часи користувалися наші предки (правда, зовсім не замислюючись про фізичну природу).

Замовляння, що зупиняють кров. Молитви, які очищають серце. Прокльони, що ведуть до хвороб... Насправді вони - не що інше, як набір звуків, розташованих у певній послідовності. Чому б не припустити, що саме такий «струс повітря» і призводить до певних змін у нашому тілі? Тема для досліджень - найоб`ємніша, але мало хто з вчених до неї, на жаль, долучається...

А поки доведеться користуватися рецептом, отриманим емпіричним шляхом: хочете довго жити - частіше промовляйте хороші слова.

 

До теми:
 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Психологія та стосунки»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Почуття єдності нації неможливе без поваги до себе…”
Гарріет Бічер-Стоу

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.