Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Пенсії класу «люкс» для комуністичних функціонерів та спецагентів

Політика 25510 переглядів

Опубліковано - 30.08.2011 | Всі публікації | Версія для друку

Пенсії класу «люкс» для комуністичних функціонерів та спецагентів
Той, хто свого часу служив у комуністичних спецслужбах, знав, на що він працює. Доволі кругленькі зарплати та додаткові бонуси переросли у завидні пенсії, які переважно виплачуються і понині.

З часу кардинальних змін у країнах колишнього соцблоку минуло вже 20 років, але минувшина ще досі в багатьох питаннях залишається не до кінця опрацьованою. Особливо коли йдеться про роботу тодішніх спецслужб. Астрономічні пенсії спецагентів і донині залишаються недоторканими. Це обурює простих громадян і виглядає в їхніх очах як мовчазне потурання їхніх злочинам.

Дискусія в Болгарії

У Болгарії, приміром, колишні високопосадові функціонери компартії та працівники тодішньої спецслужби отримують значно вищі від середнього рівня пенсії. Багато громадян запитують, чи це взагалі легітимно з точки зору права й моралі. Болгарські неурядові організації вже неодноразово закликали парламент розібратися з цим питанням, щоправда, поки що безрезультатно.

У грудні 2010 року в країні навіть пройшли акції протестів проти високих пенсій колишніх функціонерів. Учасники вимагали внести зміни до закону про соціальне забезпечення. Ці поправки мали б дозволити скоротити пенсійні ставки колишнім працівникам органів безпеки, оборони, прикордонникам, компартійним функціонерам та так званим «активним борцям проти фашизму та капіталізму». Ідеться загалом про 200 тисяч пенсіонерів такого ґатунку.

Як стверджують активісти, колишні офіцери спецслужб отримують нині близько 300 євро пенсії, генерали – 350. Це верхня межа пенсійних ставок у Болгарії, інакше сума була б ще вищою. Це при тому, що середня пенсія в країні становить лише 135 євро. 1992 року конституційний суд країни своїм рішенням підтримав такі високі нарахування для колишніх апаратників і спецагентів. Але змінити законодавство можливо. Для цього, однак, потрібна політична воля, якої, судячи з усього, бракує.

Запізніла справедливість у Польщі

Таку волю, приміром, проявили в Польщі, щоправда, відносно пізно. Відповідний закон вступив у силу на початку 2010 року і передбачає можливість урізати виплати певним категоріям пенсіонерів. Згідно з ним, 41 тисяч екс-працівникам комуністичної таємної поліції стали виплачувати менші пенсії.

Так, офіцер, який у 1990 році вийшов на пенсію, став отримувати замість 540 євро – 480. Але найжорсткіше це зачепило колишніх генералів – замість 1685 євро – теж усього 480. Екс-працівникам Військової ради національного порятунку (WRON), які отримували 1900 євро, пенсії урізали наполовину. Утім, польський закон також має недоліки. У ньому є лазівки для певних категорій функціонерів, які оминули скорочення пенсій.

Привілейовані румунські спецагенти

Натхненні польським прикладом два румунські історики в січні 2010 року оприлюднили заклик привести непомірно високі пенсії колишніх функціонерів та спецагентів у відповідність із мінімально пенсійною ставкою – 150 євро. Під цим документом підписалися численні представники інтелігенції та правозахисники. Їхня ініціатива, однак, поки що залишилася поза уваги уряду та парламенту.

Тому ті, хто прислужився системі, досі отримують у бідній Румунії непомірно високі пенсії: екс-командувачі – 635 євро, екс-генерали – 1000 євро. Це при тому, що середня пенсія становить 175 євро, і навіть середній заробіток нижчий – 475 євро. Іншими словами, офіцер ненависних комуністичних спецслужб отримує нині вчетверо вищу пенсію, ніж переважна більшість румунських пенсіонерів. Генерали – в 6-7 разів вищу. Заклики громадських активістів, на жаль, так і залишаються не почутими.

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Політика»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Такого безладу ніде немає. Треба, щоб сюди прийшли піночети й навели порядок. Бо в Україні жити соромно. Країна, де не діють закони. Це не демократія, а суцільна вакханалія. У нас безнадійно втрачений етично-моральний стрижень”
Іван Марчук

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.