Аратта - На головну

18 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Гоголь, зупиняючись у німецьких готелях, підписувався як “Гоголь-українець”. Гоголя не любили в Росії, бо героїчною і красивою показував він Україну, а нерозумною і дикою Московщину. “Киньмо Московщину… Для кого ми працюємо?… Поїдемо до Києва, адже він наш, не їхній”, – писав він у листі до другого українця – Михайла Максимовича, видатного нашого вченого-природознавця, історика, філософа, фольклориста.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Іноземці відмовилися інвестувати в надра

Економіка та фінанси 26345 переглядів

Опубліковано - 19.09.2006 | Всі публікації | Версія для друку

Іноземці відмовилися інвестувати в надра
Іноземні компанії проігнорували конкурс на дослідження і промислову розробку шести нафтогазоносних родовищ, призначений на 25 вересня. Вчора в компанії “Надра України” була проведена офіційна процедура розкриття конвертів із заявками інвесторів на участь в конкурсі з проведення геологічного дослідження і промислової розробки надр.

Тендер відбудеться через тиждень. У ньому побажали взяти участь всього 8 компаній. При цьому тільки на 2 родовища подано більш ніж одну заявку. А Першотравнева нафтогазоносна площа в Криму була проігнорована інвесторами взагалі. ...

Всього на конкурс виставлено шість ділянок: дві нафтогазоносні площі, що знаходяться у віданні держпідприємства «Чернігівнафтогазгеологія», три родовища компанії «Західукргеологія», і одне — «Кримгеології».

Найбільший інтерес викликали Берестівська і Боханівська площі «Чернігівнафтогазгеології». Заявки на їх вивчення подали три компанії. «Інтек-гео» має намір витратити на дослідницькі роботи 11,8 млн. грн., «Техпромізделія» — 20 млн. грн., а «Металтрейд-2000» — 48 млн. грн. Дві з цих компаній також подали заявки на вивчення Боханівської нафтогазової площі: «Інтек-гео» із заявленою сумою інвестицій в 28,6 млн. грн., і «Металтрейд-2000», в планах якої – 85 млн. грн. Три родовища , що знаходяться на заході, не викликали конкуренції серед учасників. Семігинівське нафтове родовище цікавить тільки фірму «Енергія», яка має намір витратити на його вивчення 162,7 млн. грн. На Межречинську нафтогазоносну площу претендує «Агронафтотехсервіс» з 45 млн. грн. інвестицій, а Страшевіцька нафтоносна площа приглянулася компанії «Западенергобуд», яка має намір вкласти в дослідження 13,5 млн. грн.

Вся здобута в процесі вивчення ділянок продукція, розподілятиметься в співвідношенні 50/50 між інвесторами і державою. “Після того, як запаси будуть вивчені, на ці ділянки буде проведений конкурс з продажу ліцензій на промислову здобич. Пріоритетне право на її отримання матиме компанія, яка проводила вивчення цього родовища”, — пообіцяв Сергій Тригубенко, заступник голови правління НАК “Надра України”.

Всі потенційні інвестори — українські компанії. Хоча Сергій Тригубенко не виключає, що за деякими з них стоять іноземні гравці.

“Геологорозвідка — дуже ризикована справа. Іноземці не брали участь в конкурсі, в першу чергу через те, що були запропоновані ділянки мало вивчені й не дуже перспективні”, — вважає Сергій Куюн, виконавчий директор компанії UPECO, що спеціалізується на вивченні нафто-газового сектора економіки.

Окрім технологічних ризиків, на думку експерта, зарубіжні компанії відлякують і політичні ризики. “Досить пригадати результати співпраці Regal Petroleum з тими ж «Надрамі України». Тепер ще невизначеність з Vanco”, — додав Сергій Куюн.

Від “Аратти”:на цьому тлі реальності дуже дивно виглядають пропагандистські заяви уряду щодо покращення інвестиційного клімату в Україні, а головне - нібито існуючого ажіотажного попиту серед іноземних інвесторів на розвідку та розробку українських нафтогазових родовищ. Ми, ні в якому разі, не припускаємо, що родовища в Україні не цікаві іноземним інвесторам. Їм, оцим іноземцям, не цікаві й не зрозумілі українські чиновники й політики, їхня практика "кришувань" та "відкатів". Особливо в той час, коли вони, оці чиновники й політики, поступово й неминуче штовхають власний народ до страшної енергетичної та економічної кризи.

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Економіка та фінанси»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Знаєте, що таке малорос? Ні? Паршивець, просто кажучи, ні те ні се. Він, бачите, собі з походження — українець, з виховання — руський, з переконань — неук у всьому, що торкається рідного народу, по вдачі — боягуз, себелюб, раб. От це — малорос.”
Володимир Винниченко

 
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.