- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Президент України Віктор Ющенко ініціює зустріч митців з представниками бізнес-кіл для розмови про підтримку культурних проектів, збереження та відновлення історичних пам’яток.
Про це він сказав сьогодні у заключному слові на засіданні Національної ради з питань культури і духовності.
На переконання Глави держави, працівники культури мають налагоджувати діалог із підприємцями з метою залучення до своїх проектів, окрім бюджетних, меценатських коштів. Президент висловив упевненість, що серед представників вітчизняного бізнесу знайдеться чимало людей, які підтримають митців, якщо у них будуть ефективні мотивації, зокрема законодавчі, для такої діяльності. «Наше завдання – запропонувати ці механізми», – сказав В. Ющенко, звертаючись до присутніх. У цьому контексті він нагадав про успішне залучення меценатських коштів до проектів зі збереження та відновлення історичних пам’яток у минулому році. «Покладатися тільки на бюджетні гроші, я думаю, це дуже неправильна політика», – сказав В. Ющенко.
Говорячи про програму дій щодо збагачення та розвитку культури і духовності українського суспільства, Президент наголосив, що вона має містити перелік 15-20 конкретних проектів, які повинні бути обов’язково реалізовані протягом поточного року. Головне, підкреслив він, вірно оцінювати свої можливості та працювати послідовно. «Я вірю, що це – дорога правильна», – сказав В. Ющенко.
Президент позитивно оцінив сьогоднішню зустріч із Нацрадою, зазначивши, що на засідання зібралися люди, які «розуміють, що питання культури відносяться до розділів стратегічної безпеки держави».