Аратта - На головну

8 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Космічна команда хоче обмежити киянам конституційні права?

Добробут Регіон: м.Київ 4650 переглядів

Опубліковано - 27.05.2010 13:33 | Всі новини | Версія для друку

Космічна команда хоче обмежити киянам конституційні права?
Космічна команда хоче обмежити киянам конституційні права?
Депутати Київської міської ради прийняли за основу нові правила виклику громадянами бригад швидкої та невідкладної медичної допомоги, а також спеціалізованої психіатричної допомоги, дільничних лікарів-терапевтів, педіатрів та спеціалістів амбулаторно-поліклінічних закладів.

За відповідне рішення проголосувало сьогодні на засіданні Київради 105 зі 111 присутніх у залі депутатів.

Проект рішення представляла депутатам керівник постійної комісії Київради з питань медицини, заступник голови міськдержадміністрації Алла Шлапак.

Вона зазначила, що правила виклику бригад швидкої та медичної допомоги затверджувались у 1913 і 1947 роках, й робота цих служб ґрунтується на цих правилах. На сьогодні, за словами Шлапак, є нагальна потреба переглянути ці правила та привести їх у відповідність до нових нормативних актів та законодавства України, зокрема, щодо єдиного підходу у наданні медичної допомоги.

Шлапак повідомила, що у розроблених нових правилах враховані стандарти, що діють при наданні медичної допомоги в країнах Євросоюзу, Росії та Білорусі, а також захищають права медичних працівників.

На зауваження представників фракції БЮТ щодо окремих пунктів цих правил, згідно з якими працівники служби медичної допомоги мають право не виїжджати на виклики, наприклад, при наявності лише підвищеної температури або при травмуванні людини, або ураженні її струмом, Шлапак роз’яснила, що йдеться лише про розмежування викликів між швидкою допомогою та невідкладною допомогою. Вона зазначила, що в місті діє єдиний диспетчер за номером телефону 103, який приймає виклики і не відмовляє у виїзді лікарів, а лише спрямовує виклик відповідній службі, враховуючи розмежування за видами медичної допомоги.

У свою чергу, депутати від Блоку Кличка зауважили, що підготовлений проект рішення був розданий депутатам лише сьогодні, й вони не встигли його вивчити.

З огляду на це депутати запропонували ухвалити документ за основу, і протягом найближчих тижнів опрацювати його в комісіях, внести необхідні зауваження та пропозиції і прийняти в цілому на наступній сесії Київради 3 червня. Також депутати запропонували оприлюднити проект нових правил на сайті мерії, щоб кияни могли ознайомитися з ними. Київрада підтримала цю пропозицію.

Від “Аратти”: принагідно вважаємо за необхідне нагадати пані Шлапак та її колегам-депутатам міскради, що право на отримання належної медичної допомоги гарантовано кожному громадянинові Конституцією України. Ухвалення нормативних актів, що суперечать Контитуції, згідно з чинного законодавства, є достатньою підставою для дострокового припинення повноважень органу місцевого самоврядування, який цей акт ухвалив.

Більш того, чинний Кримінальний Кодекс кваліфікує ненадання або невчасне надання медичної допомоги громадянинові як кримінальний злочин, за скоєння якого передбачено тривалий термін позбавлення волі.

Отже, ми б щиро радили не тільки пані Шлапак, а й її колегам, депутатам від промерської більшості ретельно ознайомитися з чинним законодавством перед тим, як ухвалювати це, сумнівне, з точки зору права, нормативне рішення.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Відберіть у народу все, і все він може повернути, але відберіть мову, і він ніколи її більше не створить... Нову батьківщину може створити народ, але мову - ніколи; вмерла мова в устах народу - вмер і народ...”
Костянтин Ушинський

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.