Аратта - На головну

17 липня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Судова реформа від Януковича: чому регіонали бояться європейських експертів?

Правосуддя 9251 перегляд

Опубліковано - 17.06.2010 16:29 | Всі новини | Версія для друку

Судова реформа від Януковича: чому регіонали бояться європейських експертів?
Судова реформа від Януковича: чому регіонали бояться європейських експертів?
У Центрі політико-правових реформ критично поставилися до заяви одного з керівників Партії регіонів про недоречність розгляду закону про судоустрій Венеціанською комісією, яка є експертним дорадчим органом Ради Європи.

Якщо надсилати на розгляд європейських експертів всі законопроекти, то для затвердження закону знадобиться кілька років, вважає один з лідерів Партії регіонів Олександр Єфремов.

Він сказав, що слід «орієнтуватися на світовий досвід, в тому числі на європейський, але догмою для нас якесь слово з-за кордону не повинно бути».

Експертиза Венеціанської комісії не завадить

З формального боку звертатися до Венеціанської комісії з експертизою кожного законопроекту справді не варто, сказав Deutsche Welle голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко. Але судова реформа - дуже важливий для суспільства крок, помилки в якому можуть дуже дорого коштувати.

«Якщо думати про інтереси якісної реформи, звернутися до Венеціанської комісії необхідно. А якщо дбати виключно по те, аби підпорядкувати судову владу існуючим політичним структурам, що як мені здається, є метою багатьох політиків, тоді звертатися зовсім не потрібною. Бо Венеціанська комісія жодної допомоги в цьому не надасть», - сказав Коліушко.

Законопроект має плюси, але й чимало мінусів

Текст закону про судоустрій, що його внесли на розгляд парламенту, Коліушко оцінив як такий, в якому міститься чимало напрацювань минулих років, що приводять його у відповідність до європейських стандартів.

Позитивом він назвав і сам факт появи комплексного закону, який врегульовує організацію судових органів та статус суддів.

Водночас Коліушко навів і цілу низку негативних новацій цього закону, метою яких, за словами експерта, є підпорядкування судової влади політичним органам.

Зокрема, він піддав критиці надання надмірних повноважень Вищій раді юстиції, приниження ролі Верховного Суду, беззахисність суддів перед Вищою кваліфікаційною комісією.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Правосуддя»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи не виживе той народ, котрий сприймає свою історію очима сусідів”
Фрідріх Ніцше

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.