Аратта - На головну

10 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Три страхи української влади Януковича

Світ навколо нас 4787 переглядів

Опубліковано - 17.06.2010 17:46 | Всі новини | Версія для друку

 Три страхи української влади Януковича
Три страхи української влади Януковича
Світова преса висловлює серйозні сумніви у наявності справжніх реформістських намірів у нинішньої влади Президента Віктора Януковича.

Експерти називають кілька причин небажання Києва йти на серйозні реформи – страх перед втратою популярності у свої виборців напередодні неминучих виборів, страх перед Росією, яка не хоче справжніх реформ в Україні і намагається захопити ключові галузі української економіки, та страх української влади перед своїми спонсорами серед олігархів, котрим справжні реформи завадили б отримувати надприбутки. Оглядачі також інформують про ймовірність дострокових парламентських виборів в Україні та про безперспективність визначення, у разі завершення прокуратурою в Києві справи Гонгадзе, справжніх замовників вбивства цього журналіста майже 10 років тому.

Американське аналітичне видання Jamestown.org опублікувало матеріал Павла Кордубана про намагання влади Януковича імітувати реформи в Україні щоб переконати МВФ в необхідності кредитування українського уряду. Тут йдеться про те, що план реформ, який презентував Президент Янукович 3 червня у Києві, допомагали розробляти міжнародні експерти, але цей документ призначений лише для того, щоб зробити враження на МВФ, у котрого команда Януковича просить багатомільярдні суми.

Автор аналізу наголошує, що все ж МВФ має сумніви щодо честолюбства нинішніх владних українських реформаторів. Зовні все нібито виглядає гарно – лібералізація, скасування держконтролю, європеїзація. Але вже при першому прискіпливішому погляді експертів виходить, що навіть у такому співвідношенні, як цей план і бюджет 2010 року випливає серйозна невідповідність. Бо, на думку серйозних експертів, справжній дефіцит за цей рік може сягнути 16 відсотків, а план обіцяє всього трохи більше, ніж 5. Тому представник МВФ у Києві Макс Алієр відразу ж звернув на це увагу української влади. Президент Янукович лише обіцяє координувати справи бюджету та економічної політики з МВФ, але цього не достатньо для отримання нового кредиту.

Автор матеріалу з «Джеймзтаун Фаундейшен» наголошує, що нинішня влада в Києві має кілька страхів перед реформами – це страх втрати популярності перед виборцями, страх перед Росією, котра й без реформ прагне будь-що захопити всі привабливі українські активи і страх влади Януковича перед його спонсорами – українськими олігархами, яким реформи зашкодили б у надприбутках. Павел Кордубан попереджає, що у разі відмови МВФ фінансувати Україну, це стало б червоним світлом для західних кредиторів та інвесторів, а Росія вже готова заповнити цю українську нішу, щоб скористатися ситуацією у геополітичній, довгостроковій перспективі.

Російська «Нєзавісімая газета» звертає увагу на те, що чи не всі політичні сили в Україні повели мову сьогодні про дострокові парламентські вибори. Автор статті Тетяна Івженко зауважує, що Партія регіонів наштовхується на все більше конфліктних ситуацій зі своїми союзниками – комуністами, блоком Литвина. Газета цитує віце-прем’єра українського уряду Сергія Тігіпка, котрий не сумнівається у неминучості дострокових парламентських виборів, оскільки всі формати правлячої коаліції, котрі можна створити у нинішній Верховній Раді, виявляються неоднорідними і нестійкими.

Польська «Жечпосполіта» інформує про заяву української Генеральної прокуратури щодо планованого завершення кримінальної справи про вбивство у вересні 2000 року українського журналіста Георгія Гонгадзе. Польське видання зауважує, що не зважаючи на співпрацю одного з головних виконавців, генерала міліції Олексій Пукача, зі слідством, все ж організатори вбивства Гонгадзе залишаються невідомими суспільству. А один із звинувачуваних у замовленні вбивства, тодішній Президент України Леонід Кучма, категорично заперечив свою причетність до цього.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Державне думання для українського хама чуже і незрозуміле”
В‘ячеслав Липинський

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.