Аратта - На головну

6 липня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Росія внесла дисидента і політв’язня Василя Овсієнка у чорні списки

Назад в СРСР 7942 перегляди

Опубліковано - 23.07.2010 17:01 | Всі новини | Версія для друку

Росія внесла дисидента і політв’язня Василя Овсієнка у чорні списки
Росія внесла дисидента і політв’язня Василя Овсієнка у чорні списки
Росія відмовила у в’їзді координатору програм Харківської правозахисної групи, колишньому в’язню сумління радянських таборів Василю Овсієнку.

Про це в п'ятницю повідомив Глава української Гельсінської спілки Євген Захаров.

"Опівночі з 22 на 23 липня в Брянську з потяга № 42, який ішов на Москву, російські прикордонники зняли і спровадили назад в Україну Василя Овсієнка, координатора програм Харківської правозахисної групи, колишнього в'язня сумління, який відсидів в радянських таборах та тюрмах 14 років", - повідомив Захаров.

"Його прізвище виявилося у списку осіб, яким заборонено в'їзд у Російську Федерацію", - додав він.

За словами правозахисника, Овсієнко їхав у село Кучино Пермської області, у Музей історії політичних репресій і тоталітаризму, який з 1995 року діє в приміщенні колонії особливого суворого режиму ВС-389/36.

"Там він перебував у 1981-87 рр., там загинув Василь Стус, там каралися Олекса Тихий, Юрій Литвин, Валерій Марченко, Левко Лук'яненко, Михайло Горинь, Іван Кандиба, Іван Сокульський, Іван Гель та інші українські правозахисники", - розповів Захаров.

Овсієнко є членом раду Музею і був запрошений на Міжнародний громадянський форум, мав намір взяти участь у дискусіях "Распад СССР. Плюсы и минусы", "Трагедия русской деревни", "Незавершенная история", "Какая нам нужна правозащита?", "Мир несвободы и культура". Віз для Музею книжки колишніх в'язнів Кучино, рушник, щоб пов'язати його на хресті, що стоїть на могилах в'язнів.

"Ймовірно, що російські спецслужби відстежують публікації українських правозахисників і знаходять у них небажані для путінської "демократії" речі, наприклад, у статті "Актуальні цитати". Про музей "Пермь-36" дивіться статтю Василя Овсієнка "Музей у Кучино - совість Росії", - зазначив Захаров.

Раніше російський президент Дмітрій Медвєдєв відмовився від практики так званих чорних списків.

Перед цим Україна дозволила в'їзд на свою територію Костянтину Затуліну та Юрію Лужкову.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Назад в СРСР»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли я ознайомився з партіями марксистів, соціалістів, лібералів та демократів, то за спиною кожної з них я побачив хитрий писок жида”
Іван Франко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.