Аратта - На головну

22 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- у 1919-1920 роках Кам`янець-Подільський ненадовго став державним центром України - останньою столицею УНР. Сюди перемістилися Директорія та Уряд УНР. В місті постав Комітет охорони Республіки. Однак у 1920 році Червона армія розгромила війська УНР.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Як німці переживають спеку

Світ навколо нас 4851 перегляд

Опубліковано - 3.08.2010 11:38 | Всі новини | Версія для друку

Як німці переживають спеку
Як німці переживають спеку
Хоча літо-2010 може увійти в історію Німеччини як найспекотніше і кожне друге підприємство бідкається про наслідки температурної аномалії, насправді спека майже не позначилась на обсягах товарообігу.

У Німеччині два тижні тому температура в тіні досягала 37 градусів. Фермери засмучені тим, що через екстремальну спеку зменшаться врожаї.

Торік в ФРН було зібрано майже 50 тонн зернових, а цього року Єврокомісія прогнозує падіння в межах десяти відсотків. Втім, виробники навряд чи відчують наслідки цього, бо вже почали зростати ціни, а це, як запевняють в пекарській галузі, до кінця рку відгукнеться подорожчанням хлібних виробів. Зауважимо, вони в Німеччині і так не з дешевих.

І все ж таки кожне друге підприємство, як з'ясувала консалтингова компанія Price Waterhouse Coopers, відчуло на собі наслідки паралізуючої спеки. В опитуванні взяли участь 229 великих та середніх підприємств. Як зазначає експерт Price Waterhouse Coopers Томас Улль: "Зменшення обігів тримається у межах допустимого. Це означає, що такі проблеми мають 9 відсотків великих підприємств та 6 відсотків середніх".

Працівники у спеку частіше просились у відпустку

Кожне п'яте підприємство вказало, що високі температури позначилися на виробничих процесах - від падіння продуктивності праці робітників до збільшення простою машин і механізмів через неполадки. 16 відсотків великих компаній та 7 відсотків середніх в період спеки помітили, що працівники стали частіше хворіти, а окремі спонтанно пішли у відпустки, додає дослідник Улль: "Звичайно, влітку і так люди ходять у відпустку більше звичайного. Але, тим не менше, внаслідок спеки кількість відпусток збільшилась, особливо спонтанних".

Багато босів піклуються про персонал, щонайменше кожен другий придбав працівникам вентилятори, а прохолоджувальні напої стали невід'ємним сервісом на виробництві. Складніше з одягом, часом та місцем роботи. На роботі вимагається дотримання певного дрес-коду, а на зміну приміщень керівництво йде дуже важко. "Послаблення жорстких приписів носіння одягу або варіювання робочого часу відбуваєтсья в кожному другому підприємстві",- розповів Томас Улль з Price Waterhouse Coopers. Виконувати ж роботу вдома дозволяють лише 5 відсотків опитаних підприємств.

Кому й спека товариш

Разом з тим, далеко не всі так негативно ставляться до спекоти. Виробники напоїв, текстилю та кондиціонерів відчули аномальне пожвавлення кон'юнктури. Різко зріс попит на морозиво. Nestle не пам'ятає такого ще з 2003 року, коли було так зване "літо століття", а тепер результат того літа побито на 25 відсотків, твердить концерн.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Все, що йде поза рами нації, це або фарисейство людей, що ітернаціональними ідеалами хотіли би прикрити свої змагання до панування одної нації над другою, або хворобливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими “вселюдськими” фразами прикрити своє духове відчуження від рідної нації...”
Іван Франко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.