Аратта - На головну

8 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені змоделювали клімат древньої Землі

У світі науки 5663 перегляди

Опубліковано - 11.08.2010 11:42 | Всі новини | Версія для друку

Вчені змоделювали клімат древньої Землі
Вчені змоделювали клімат древньої Землі
Вчені реконструювали кліматичні пояси - широкі, однорідні в кліматичному відношенні області земної кулі - ордовицького періоду і виявили, що вміст вуглекислого газу в атмосфері в цей період був нижчим, ніж вважалося.

Роботу дослідників опубліковано в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, а коротко її суть представлено в прес-релізі університету Лестера.

Ордовицький період тривав з 488 мільйона років тому по 443 млн років тому. Багато вчених вважають, що рівень CO2 в земній атмосфері в цей час значно - до 20 разів - перевищував сьогоднішній. Проте зробити однозначні висновки про точний зміст вуглекислого газу вчені не можуть, оскільки збереглося дуже мало ознак, за якими можна було б відновити цей параметр. Тим не менше, частина фахівців не впевнена в тому, що нинішні оцінки вірні, з причини того, що в ордовику був короткий льодовиковий період. При високому вмісті в атмосфері CO2 - сильного парникового газу - така подія є малоймовірною.

Автори нової роботи намагалися з'ясувати кліматичні особливості ордовика, вивчаючи скам'янілі останки хітінозоа, - капсули розміром від 30 до 500 мікрометрів.

На сьогоднішній день учені точно не знають, яка точна природа хітінозоа, але, згідно найбільш популярною точкою зору, це скам'янілі кладки стародавніх мікроскопічних істот. Дослідники проаналізували географічну локалізацію хітінозоа і на підставі цих даних змогли відновити картину кліматичних поясів ордовицького періоду.

Вчені зробили висновок, що кліматичні пояси в ордовику зсунулися, однак зсув цей був вельми незначним і нагадував зміну в розташуванні поясів, що сталася в ході останнього льодовикового періоду. Настільки слабка зміна поясів, на думку авторів, вказує, що в атмосфері в ордовицький період містилося значно менше CO2, ніж було прийнято вважати - за оцінками авторів, концентрація цього газу перевищувала поточну не більш ніж у п'ять разів.

Як зазначають вчені, їхня робота побічно вказує на значущість глобального потепління, що спостерігається зараз.

Раз клімат Землі залишався настільки стабільним протягом мільйонів років, надзвичайно різкі зміни, що відбуваються зараз, можуть мати дуже серйозні наслідки.

Нагадаємо, в травні 2009 року канадські вчені в статті журналу Nature сформулювали закон глобального потепління.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Майбутнє відкидає свою тінь назад”
Іоганн Гете

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.