Аратта - На головну

8 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Мамонти вимерли від голоду, а не від рук мисливців

У світі науки 8684 перегляди

Опубліковано - 18.08.2010 15:32 | Всі новини | Версія для друку

Мамонти вимерли від голоду, а не від рук мисливців
Мамонти вимерли від голоду, а не від рук мисливців
Британські вчені дійшли висновку, що мамонти вимерли після найхолоднішої фази останнього льодовикового періоду, яка тривала 21 тисячу років тому.

Суперечки про причини вимирання мамонтів тривають багато років. Одні вчені вважають, що мамонтів винищили люди, інші - що тварини вимерли внаслідок серйозного природного катаклізму.

На думку вчених з Даремського університету Великобританії, головною причиною вимирання популяції мамонтів були зміни клімату та їх вплив на рослинність.

"Наші результати свідчать про те, що головною причиною скорочення популяції і вимирання мамонтів, як і багатьох інших великих травоїдних тварин, були зміни клімату та їх вплив на рослинність", - говорить професор Браян Хантлі з Даремського університету.

Хантлі і його колеги базують свої доводи на комп'ютерній моделі змін рослинності Європи, Азії та Північної Америки за останні 42 тисячі років. При цьому враховувалися дані про клімат на планеті, а також відомості про те, як ті чи інші рослини розвиваються в різних кліматичних умовах.

Вчені встановили, що холодний і сухий клімат льодовикового періоду призвів до того, що в атмосфері різко знизилася кількість вуглекислого газу, що не сприяло зростанню лісів. Замість них на Землі з'явилося безліч пасовищ, які створили ідеальні умови для зростання популяції великих травоїдних тварин, у тому числі мамонтів. Однак після того, як льоди стали відступати, концентрація вуглекислого газу почала зростати, і місце широких луків знову зайняли ліси.

"На піку льодовикового періоду у мамонтів та інших великих травоїдних було багато їжі, - каже Хантлі. - Але коли ми перейшли до післяльодовикової стадії, дерева поступово витіснили трав'яні екосистеми, і розмір пасовищ значно скоротився".

Мамонти водилися в багатьох районах Європи, проте приблизно 14 тис. років тому вони мігрували в північні райони Сибіру і остаточно вимерли приблизно в четвертому тисячолітті до нашої ери.

Нагадаємо, в минулому році в смоляних ямах Ла-Брея в Лос-Анджелесі було виявлено величезне поховання останків тварин Льодовикового періоду. Відкриття було зроблено під час риття котловану для будівництва підземної стоянки.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.