Аратта - На головну

5 квітня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Куди поділися кошти на відродження Батурина – з’ясовуватимуть Ющенко із Томенком

Скандал Регіон: Чернігівська область 23855 переглядів

Опубліковано - 7.10.2006 14:04 | Всі новини | Версія для друку

Батурин. Палац Кирили Розумовського (1799-1803)
Батурин. Палац Кирили Розумовського (1799-1803)
Голова Комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму Микола Томенко звернувся зі зверненням до Президента України щодо залучення відповідних органів державної влади до перевірки витрачання бюджетних та позабюджетних коштів, які спрямовувалися на відродження історичних пам'яток Батурина

Про це повідомляє Інформаційне управління ВРУ.

У зверненні, зокрема, йдеться про вкрай незадовільний стан будівельно-реставраційних робіт, що ставить під загрозу успішну реалізацію цього масштабного і важливого для України проекту.

Так, протягом 2005-2006 року з державного бюджету та інших джерел фінансування на відродження Батурина було спрямовано близько 13 мільйонів гривень. Крім того, за активного сприяння найвищих посадових осіб держави було створено Благодійний фонд "Гетьманська столиця", куди вносили благодійні кошти відомі вітчизняні бізнесмени.

Однак, сьогодні Батурин залишається практично непридатним для відвідання туристами протягом останніх 11 місяців будівельні роботи зупинені, у незадовільному стані залишається головна пам´ятка архітектури - палац Розумовських, не завершено будівництво готелю та інших об´єктів туристичної інфраструктури.

"Це може свідчити про нецільове використання коштів благодійних внесків та державного бюджету, спрямованих на відновлення історичних пам´яток Батурина та формування соціальної інфраструктури селища", - зазначається у зверненні.

На думку народного депутата, необхідно створити відповідну Громадську раду, яка відкрито і прозоро контролювала б надходження благодійних коштів на відновлення заповідника.

Довідка:

У 1760 році Батурин було подаровано останньому гетьману Лівобережної України Кирилу Розумовському. Розумовський вирішив повернути свою столицю до "мазепинського" Батурина. В 1760 було складено проект заснування у Батурині університету (не здійснено). 1789 року збудовано Покровський собор. Саме тут, на мальовничому крутому березі Сейму, 1799-1803 видатний петербурзький архітектор-англієць Чарльз Камерон збудував на гетьманське замовлення розкішний палац першокласної класичної архітектури (його центральний корпус зберігся донині), а італієць А.Рінальді заклав довкола парк. До проектування в Батурині національних будівель були залучені найвідоміші придворні майстри – Квасов, Аксамитов і Старцев (у зв'язку з ліквідацією гетьманства ця частина задуму так і залишиться на стадії підготовчих робіт).

Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Скандал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли хоч в невеличкій частині народу жевріє ідея незалежності, коли хоч частина народу має змогу виявляти волю нації, то це ліпше, ніж коли нидіє цілий мозок нації в рабстві, атрофуючи в цілій нації волю до самостійного життя”
Дмитро ДОНЦОВ

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.