Аратта - На головну

8 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Газові наперстки Кремля, або об’єднавчі пропозиції

Газоват 6359 переглядів

Опубліковано - 13.09.2010 17:22 | Всі новини | Версія для друку

Газові наперстки Кремля, або об’єднавчі пропозиції
Газові наперстки Кремля, або об’єднавчі пропозиції
У разі доступу “Нафтогазу” до газових родовищ РФ, транспортуванням газу займатиметься “Газпром”.

Про це під час відео прес-конференції заявив заступник голови Держдуми Росії, президент "Російського газового товариства " Валерій Язев.

"У законі передбачено, що транспортуванням газу на території Росії займається виключно "Газпром", або дочірні підприємства, в яких "Газпром" володіє 100% акцій", - сказав Язев.

Також за його словами, "Нафтогаз" може дістати доступ до освоєння родовищ в Астраханській області і на півострові Ямал. Ямальські родовища, за оцінками В.Язева, мають 16 трлн куб. м газу, що відповідає обсягам розвіданого газу всього світу без Катара і Ірану. А Астраханські родовища, у свою чергу, ближче за всіх до України.

Також, за словами Язева, у разі об'єднання "Нафтогазу" і "Газпрому" буде проведений аудит міжнародними компаніями, відібраними "Нафтогазом" і "Газпромом" для оцінки родовищ, собівартості видобуток і транспортування. Окрім цього, буде оцінена вартість української газотранспортної системи (ГТС). За його словами, об'єднання "Нафтогаза" і "Газпрому" може зайняти декілька років.

"На об'єднання підуть роки, і я б не почав зараз нагнітати обстановку. Процес довгий, але я упевнений, що вигоди від нього отримає як Україна, так і Росія. А Україна також - підвищить свою енергетичну безпеку", - сказав він.

Як провідомлялося раніше, 10 вересня заступник голови ВАТ "Газпром" Валерій Голубєв заявив, що у разі створення спільного підприємства з НАК "Нафтогаз України" Росія готова зі свого боку внести Астраханське газове родовище і деякі родовища на півострові Ямал.
Видобуток Україною газу на території Росії розглядається як одна з умов створення спільного підприємства "Нафтогазу" і "Газпрому".

Українська сторона готова внести до нього газотранспортну систему і нафтогазове родовище площа Паласа на шельфі Чорного моря, а у відповідь розраховує отримати в Росії родовище, видобуток газу на якому вже складає 30 млрд куб. м на рік. Ці об'єми повинні повністю забезпечити газом українську промисловість за низькими цінами.

Від “Аратти”: російська локшина настільки примітивна, що не треба бути фахівцем, щоб побачити сутність "об'єднавчого" лохотрону.

Астраханське і Ямальське родовища знаходяться на солодній відстані від України. Отже, пропонуючи їх, Кремль намагається вбити двох зайців: отримати халявні інвестиції у газовидобування та додатково заробити на транспортуванні. Адже, тарифи встановлюватимуться монополістом, Як і те, транспортувати газ чи ні. Подібне ми вже проходили деякий час тому на прикладі Туркменістану: газ є, але транспортувати його ніяк, бо "Газпром" "не знайшов потужностей" для цього. А якщо монополіст диктуватиме ціни, то навряд чи вони будуть дешевшими для українців, ніж зараз.

Хто не вірить - радимо подивитися на Білорусь.

Натомість Росія, отримавши Чорноморський шельф і ГТС України на додачу зможе значно здешевити собівартість експорту газу, чим компенсувати збитки від "трубних проектів" та здешевлення газу для країн ЄС.

І можна не мати сумніву: якщо на російських промислах на території України станеться техногенна катастрофа, то її наслідки компенсуватимуть українці зі своєї кишені. Як це було, наприклад, після розливу нафти к Керченській протоці.

Отже, у задачі невідомими залишається невідомим, навіщо українцям таке об'єднання? А чи не краще самим освоїти родовище на Чорноморському шельфі? Принаймні, тоді газ точно подешевшає. Навіть російський, потреба в якому стане суто символічна.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія народу починається не з писемних згадок про нього, а з тих часів, які історична пам'ять цього народу зберегла””
Юрій Шилов

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.