Аратта - На головну

10 липня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Україна для людей. Падіння гривні - питання часу

Економіка 5410 переглядів

Опубліковано - 24.09.2010 11:00 | Всі новини | Версія для друку

Україна для людей. Падіння гривні - питання часу
Україна для людей. Падіння гривні - питання часу
Українській валюті загрожує обвал до 16 гривень за долар - експерти. На їхню думку, Нацбанк почав друкувати незабезпечену гривню

Директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін цього тижня повідомив, що найближчим часом курс американської валюти в України значно зросте. За його припущеннями, долар коштуватиме 10-12 гривень.

Однією з головних передумов він назвав факт, що Національний банк України надрукував готівкової та безготівкової гривні на кілька мільярдів доларів. Збільшилася грошова маса в обігу. На його думку, додаткова емісія не підтримана валовим продуктом і золотовалютними запасами. Також було випущено облігацій внутрішньої державної позики.

Gazeta.ua опитала інших фахівців.

Олександр Жолудь, аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень:

“Немає ніяких передумов для різкого обвалу. До кінця року долар здорожчає до 8,20 гривень. Нацбанк, звичайно, може утримувати нинішній курс долара. Це він поступово і робитиме протягом наступних місяців. Зарплатню бюджетникам піднімають на 15 процентів. Отже, в бюджеті з’явились кошти. Проте ще не означає, що Нацбанк надрукував додаткові гроші”.

Павло Мельник, експерт компанії ”МПП консалтинг”:

“Найближчий місяць долар буде не дорожче 8,20-8,30 гривні. До кінця року підніметься до 9 гривень. Причина в інфляції. Офіційно її рівень - 15 відсотків на рік. Тоді як в США 2-3 відсотки. Тривалий час накопичувався перекіс, якого не може бути. Умовно, товар в Америці коштує 1 долар. Такий самий українського виробництва мав би коштувати 8 гривень. Але через інфляцію в Україні ціна на нього вища - 11-12 гривень. Бізнесменам вигідніше завозити цей товар із США. Бо там він коштує 8 гривень. Тож, продавши його в Україні, можна ще й заробити. Зараз валюта йде з країни.

Економіка не любить дисбалансу. Тому щоб підтримати українську економіку, уряд вдасться до підвищення ціни. Як це зроблять? За рахунок підняття курсу долара.

До того ж, зараз в Україні збільшується грошова маса, не підкріплена товаром. Нацбанк друкує гроші. Йому потрібно покривати борги, що накопичились за 10 років. Щойно Нацбанк перестане друкувати гроші, інфляція припиниться”.

Олексій Лупоносов, доктор економічних наук:

“Верстат уже давно запустили. Долар стримують штучно, щоб не було паніки, щоб ніхто не здогадався, що “покращення життя уже сьогодні” не станеться. Доказ штучного стримування - у Європі американська валюта піднялася на 10 центів, а у нас ні.

По-друге, якщо порівнювати ціни, долар мав би коштувати 9-11 гривень. Ціни весь час зростають, а долар стоїть. Чому стоїть? В Україні ж немає потужного виробництва чи ресурсів, щоб на гривню нічого не впливало.

Уряд зможе утримувати гривню на рівні 8, поки вистачатиме валютного резерву Нацбанку. Максимум до Нового року. А потім буде обвал до 12-13 гривень за долар. Крайня межа, нижче якої наша валюта не опуститься, це 16 гривень за долар".
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ваша так звана релігія діє як опій: вона заманює і приглушує болі замість того, щоб надати сили”
Новаліс

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.