Аратта - На головну

11 серпня 2026, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Представнику Московського патріархату на Вінниччині не подобається національно-визвольна боротьба під проводом Богдана Хмельницького

Національне питання 9345 переглядів

Опубліковано - 4.10.2010 09:45 | Всі новини | Версія для друку

Підлеглому Гундяєва не подобається національно-визвольна боротьба під проводом Богдана Хмельницького
Підлеглому Гундяєва не подобається національно-визвольна боротьба під проводом Богдана Хмельницького
Так званий “архієпископ Тульчинський і Брацлавський”, представиник православного відділу ФСБ владика Іонафан звинуватив козацьке військо Богдана Хмельницького в етнічних чистках і навмисному вбивстві тисяч євреїв на Правобережній Україні.

Свою точку зору на події середини XVII ст. ієрарх виклав у авторській статті "Про єврейський Голокост при гетьмані України Богдані Хмельницькому", опублікованій на його офіційному сайті, повідомляє Gazeta.ua.

Підлеглий Гундяєва пише, що Хмельницький про страшні погроми єврейського населення нібито "прекрасно знав і анітрохи не противився". "Їм був висланий 10-тисячний загін під командуванням Максима Кривоноса, який допомагав повстанцям і діяв нібито не від імені Хмельницького", - сказано в матеріалі.

До жертв спецзагону Кривоноса священик зараховує 100-300 тисяч євреїв. "Наслідки геноциду євреїв від рук козаків Хмельницького були катастрофічні, цілком порівнянні за своїми масштабами з т.зв. "голокостом". Євреї польського походження відзначають геноцид Богдана Хмельницького особливим днем жалоби - постом місяця Сиван", - пише епископ.
Гундяєвиць виступив проти того, хто уклав сумнозвісну Переяславську угоду 1654 року з Московією
Гундяєвиць виступив проти того, хто уклав сумнозвісну Переяславську угоду 1654 року з Московією
Також він чомусь закликав свою паству до “покаяння за масовий геноцид євреїв часів гетьмана України Богдана Хмельницького”.

"І нам, нащадкам і спадкоємцям українських козаків, прийшла пора розкрити гнійники антисемітизму в своїй далекій тяжкої історії і попросити прощення за масовий геноцид перед єврейським народом - нащадками тих, хто був незаконно позбавлений життя на нашій землі, просити вибачення для нашого ж Очищення, щоб подібне ніколи більше не повторилося ", - заявив архієпископ Іонафан.

Гундяївець Іонафан (в миру Єлецьких Анатолій Іванович) народився в 1949 році в селі Шаталовка Старооскольського району Воронезької (нині Бєлгородської) області Росії. В Україні служить з 1988 року.

У 2009 році президент Російської Федерації Дмитро Мєдвєдєв нагородив Іонафана орденом Дружби за "внесок у розвиток взаємовідносин між Росією і Україною". Одночасно з ним аналогічну нагороду отримав інший українофоб - народний депутат Вадим Колесніченко.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Національне питання»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Минулі покоління лишили нам не так розв`язання проблем, як самі проблеми”
Сенека

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2026.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.