Аратта - На головну

11 липня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


ArcelorMіttal: “Ситуація довкола підприємства у Кривому Розі - поганий сигнал усім інвесторам”

Економіка 5614 переглядів

Опубліковано - 5.10.2010 10:53 | Всі новини | Версія для друку

ArcelorMіttal: “Ситуація довкола підприємства у Кривому Розі - поганий сигнал усім інвесторам”
ArcelorMіttal: “Ситуація довкола підприємства у Кривому Розі - поганий сигнал усім інвесторам”
ArcelorMіttal, найбільший іноземний інвестор в Україні, незадоволений судовим процесом, який ініціювала Генпрокуратура.

У компанії побоюються реприватизації підприємства і попереджають про "наслідки для іміджу України".

"Аналітики попереджають, якщо справа триватиме, вона може завдати серйозної шкоди іміджу Україні, у той час, коли Віктор Янукович, проросійськи налаштований президент, обіцяє поліпшити клімат для іноземних інвесторів", - описує ситуацію на своїх сторінках впливова газета Fіnancіal Tіmes.

2005-го року компанія вклала інвестиції на 4,8 мільярда доларів у найбільший завод з виробництва сталі. Після придбання «Криворіжсталі» на відкритому аукціоні, ArcelorMіttal домовилася з українським Фондом держмайна, внести зміни в угоду про придбання і відкласти низку узгоджених інвестицій у підприємство до 2009-го року, у зв'язку з "форс-мажорними обставинами".

Чи можливе скасування угоди?

Сталеливарна індустрія України сильно постраждала унаслідок глобальної економічної кризи. що, відповідно до умов договору купівлі-продажу акцій «Криворіжсталі» від 2005-го року було офіційно визнано подією "форс мажору" Торгово-промисловою палатою України.

Незважаючи на це, власник «Криворіжсталі» продовжував виконаня своїх інвестиційних зобов'язань, але з переглядом термінів через "форс мажор", про що в травні 2009 року була укладена оскаржувана зараз угода з Фондом державного майна України.

Як пояснили у приватній розмові з Deutsche Welle представники компанії, за оцінками юристів ArcelorMіttal, наразі «йдеться про порушення і українського, і міжнародного законодавства». Зокрема, німецька компанія ArcelorMіttal Дуйсбург ГМбХ, яка виступає відповідачем у справі, не була належним чином проінформована про позов, поданий Генеральною прокуратурою, та час і місце розгляду справи.

Понад те, кажуть у компанії, розгляд справи в Київському господарському суді є порушенням договору купівлі-продажу підприємства, за яким розгляд усіх суперечок між сторонами має здійснюватися у Міжнародному арбітражному суді при Торгово-промисловій палаті України.

Також в компанії посилаються на те, що суто юридично форс-мажор звільнив компанію від відповідальності за невиконання будь-яких обов’язків. Однак, підприємство погодилося підписати Додаткову угоду, за якою продовжувалося виконання всіх соціальних зобов’язань, але відтерміновувалися строки виконання деяких інших інвестиційних зобов’язань.

У компанії сьогодні побоюються, що якщо додаткову угоду, яка відтерміновувала ArcelorMіttal виконання певних зобов’язань, буде визнано недійсною, то Генпрокуратура зможе висувати претензії щодо невиконання зобов’язань за Договором купівлі-продажу 2005-го року, а отже теоретично розпочати процедуру вилучення підприємства на користь держави. Наступні слухання відбудуться у вівторок, 5 жовтня.

Удар по іміджу

Купівля «Криворіжсталі» 2005-го року супроводжувалася телетрансляцією в прямому ефірі. На заході був присутнім прем’єр-міністр України Юрій Єхануров, Президент Віктор Ющенко та екс-прем’єр Юлія Тимошенко.

Аукціон з продажу підприємства влаштували після того, як в актив держави повернули підприємство, яке вже встигло відійти за 800 мільйонів доларів в руки групи бізнесменів, наближених до екс-президента Леоніда Кучми. Преса називала ім’я його зятя – медіамагната Віктора Пінчука.

«Помаранчева» команда зобов’язалася переглянути результати продажу і влаштувати відкритий аукціон на якому згодом і переміг ArcelorMіttal.

Якщо ж справа таки дійде до найсерйознішого сценарію, в ArcelorMіttal попереджають про негативні наслідки для інвестиційного іміджу України, сказала Deutsche Welle головний управляючий зовнішніми комунікаціями ArcelorMіttal- Кривий Ріг Анна Гончарик.

«Це дуже негативний сигнал для всіх інвесторів в Україні, і діючих, і потенційних. Це сигнал з реальним станом захисту прав інвестора, бо коли таке з найбільшим іноземним інвестором стається, то виникає питання, чи інтереси інших захищені», - каже Гончарик.

За словами речниці компанії, це і негативний сигнал для всієї світової бізнес-спільноти, яка бачить, як законодавство порушується у суді. Тому ArcelorMіttal закликає Президента та главу уряду вжити заходів. В ArcelorMіttal переконують, що йдеться не лише про них, але й про інвестиційний імідж цілої України.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...пaтpіoтизм вeликoгo нapoдa має бути віpoю у вeликy і світову міcію цього нapoдa, інакше це бyдe нaціoнaлізм пpoвінційний, зaмкнений і позбавлений світових перспектив.”
Микола Бердяєв

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.