Аратта - На головну

5 квітня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Сенсаційне відкриття: рак створили самі люди

У світі науки 9284 перегляди

Опубліковано - 15.10.2010 14:07 | Всі новини | Версія для друку

Сенсаційне відкриття: рак створили самі люди
Сенсаційне відкриття: рак створили самі люди
Рак - це хвороба, створена людиною і спровокована надмірностями сучасного життя, виявили британські вчені.

Науковці провели дослідження мумій, аналіз решток викопних тварин та класичної літератури. І з'ясувалося, що ракові пухлини вкрай рідко виникали до недавнього часу, коли забруднення наколишнього середовища і неправильне харчування стали широко поширеними проблемами.

Професор Манчестерського університету Майкл Циммерман разом зі своєї колегою Розалі Девід простежили витоки цього захворювання, що, на їхню думку, допоможе впоратися з тією епідемією раку, яка охопила сучасне суспільство.

"Фактичну відсутність злоякісних пухлин у мумій можна інтерпретувати як доказ того, що вони вкрай рідко зустрічалися у давнину, порівняно з тим, як ризики розвитку раку підвищила сучасна індустріалізація", - зазначив Циммерман.

Так, хоча зразки тканин сотень єгипетських мумій піддалися регідраціі, лише в одному випадку вчені знайшли ознаки раку. Це вкрай показово, беручи до уваги той факт, що пухлини мали б зберегтися краще за здорові тканин за рахунок муміфікації.

Що стосується аналізу решток прадавніх тварин, то тут лише в кількох десятках випадках зустрічаються схожі на рак ознаки. Навіть вивчення тисяч кісток неандертальців виявило один єдиний випадок раку.

А згадки в стародавніх єгипетських текстах про захворювання, що нагадують рак, взагалі, швидше за все, в реальності були проказою або варикозом.

"Стародавні греки, судячи з усього, стали першими, хто визначив наявність раку і відмінність між доброякісними і злоякісними пухлинами. При цьому не зовсім зрозуміло, дані вказівки все-таки є сигналом появи захворювання як такого, або ж просто медичні знання збагатилися", - зауважив Циммерман.

Лише XVII століття надає перші описи операцій з видалення раку грудей та інших видів раку, але звіти про характерні, чітко визначені пухлини з'явилися тільки в останні 200 років. За твердженням професора Розалі Девід, у природі немає нічого такого, що могло б призвести до розвитку раку.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ми не знаємо собі ціни, то чого ми варті?”
Микола Левицький

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.