Аратта - На головну

8 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені виявили бактерії, які змінюють уяви про життя

У світі науки 6240 переглядів

Опубліковано - 3.12.2010 12:19 | Всі новини | Версія для друку

Вчені виявили бактерії, які змінюють уяви про життя
Вчені виявили бактерії, які змінюють уяви про життя
Фахівці NASA виявили у водах каліфорнійського озера Моно бактерії, в ДНК яких замість фосфору, входить миш’як. Дане відкриття може привести до перегляду таких понять як життя і живе і розширити поле для пошуків позаземного життя.

Про це фахівці NASA заявили під час прес-конференції у четвер, 2 грудня.

На сьогоднішній день вченими доведено, що життя всіх живих істот на Землі - від бактерій до слонів - залежить від шести хімічних елементів: кисню, вуглецю, водню, азоту, фосфору і сірки. Інші елементи, зокрема метали, присутні в живих організмах у слідових кількостях, хоча можуть відігравати критично важливу роль.

Однак, за словами авторів дослідження, бактерії, знайдені у водах солоного озера Моно, здатні вбудовувати в молекули ДНК і РНК миш'як замість фосфору і при цьому нормально функціонувати.

Таким чином вперше вдалося виявити живий організм, у якому відбулася заміна однієї з абсолютно незамінних цеглин життя, як вважалося, що значно розширює рамки дозволеного для живих істот.

За словами автора дослідження Фелісія Вольф-Саймон з астробіологічного підрозділу NASA, відкриття не доводить існування паралельного життя у Всесвіті, проте збільшує ймовірність перебування на інших планетах живих істот.

Вольф-Саймон і її колеги вибрали мешканців озера Моно як об'єкт для вивчення, тому що вода в цій водоймі відрізняється високим вмістом лугів і солей, зокрема - солей миш'яку.

У таблиці Менделєєва миш'як розташований під фосфором і дуже схожий на нього за фізико-хімічними властивостями. Саме через це організм не може відрізнити миш'як від фосфору і дозволяє йому брати участь у процесах обміну речовин.

Нагадаємо, раніше астрофізики побудували чисельну модель розвитку цивілізацій у галактиці Чумацький Шлях і з'ясували, що в умовах, схожих на земні, життя на інших планетах може виникнути і розвиватися.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Майбутнє відкидає свою тінь назад”
Іоганн Гете

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.