Аратта - На головну

11 липня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Кремлівська ідея “рускоязичного міра СНД” зазнала фіаско в Україні

Національне питання 8243 перегляди

Опубліковано - 9.12.2010 13:01 | Всі новини | Версія для друку

Кремлівська ідея “рускоязичного міра СНД” зазнала фіаско в Україні
Кремлівська ідея “рускоязичного міра СНД” зазнала фіаско в Україні
Єдиний російськомовний інформаційний простір став головною темою Форуму європейських та азійських медіа, що завершується в Києві. На нього з’їхалося близько трьохсот представників преси, політиків, блоґерів, експертів.

Президент України Віктор Янукович та його російський колега Дмитро Медведєв у своїх привітаннях назвали Форум європейських та азійських медіа «унікальним майданчиком зі зміцнення зв'язків між країнами».

Заступниця глави адміністрації Януковича Ганна Герман, проголосивши вітання свого шефа, заявила, що «Київ буде центром розвитку свободи слова і прозорості співпраці ЗМІ з органами влади на всьому пострадянському просторі й далі на Захід».

Головний редактор агенції УНІАН Олександр Харченко у своєму виступі однак зазначив, що і українська влада, і українська опозиція, які тепер час від часу міняються місцями, воліють бачити пресу «не як Робін Гуда, а як «пісяючого хлопчика», якому вказують, де і на кого пісяти». Представники російської влади зробили акцент на провідній ролі російської мови у функціонуванні єдиного інформаційного простору колишніх радянських республік.

Не боятися домінування Москви

Деякі присутні на форумі українські експерти закликали не боятися домінування Москви, а «сприймати його, як факт». Директор департаменту інформації та друку російського МЗС Андрій Нестеренко назвав спільний інформаційний простір життєво важливим: «Людина, як особистість, може розвиватися лише за умов величезного обсягу інформації. Без цієї інформації вона існувати не може, і ми, як міжнародна спільнота, існувати не можемо».

Натомість, президент аналітичного центру «Відкрита політика» Ігор Жданов сказав Deutsche Welle, що він не вірить у життєздатність такого окремого пострадянського утворення.

Він спростував ствердження про брак інформації щодо подій на теренах пострадянських країн, оскільки в умовах поширення доступу до інтернету проблема інформаційного дефіциту стає дедалі менш актуальною. А Олександр Харченко закликав іноземних колег сприйняти факт перетворення колишніх союзних республік на суверенні держави і виробляти стратегії співпраці, виходячи із цього факту.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Національне питання»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо знаєш себе і супротивника, то завжди виграватимеш. Якщо знаєш себе, але не знаєш супротивника - один раз переможеш, всі інші - програєш. Якщо не знаєш ні себе, ні його - завжди програватимеш”
Цзу Дзинь

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.