Аратта - На головну

13 липня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Могильова придумали відмазку: Найєм неякісно показав документи

Пістолетне право 4690 переглядів

Опубліковано - 15.12.2010 15:59 | Всі новини | Версія для друку

У Могильова придумали відмазку: Найєм неякісно показав документи
У Могильова придумали відмазку: Найєм неякісно показав документи
Міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов доручив встановити і доповісти йому всі деталі інциденту з журналістом Мустафою Найемом.

Про це заявив радник міністра Костянтин Стогній.

"Міністр доручив підготувати і доповісти йому докладну довідку щодо цього інциденту, провести службову перевірку", - підкреслив Стогній. За його словами, міліції потрібно ще отримати свідоцтва Найема.

"Я розмовляв з Мустафою. Він вчора мав давати свідчення, але не зміг цього зробити. Обіцяв сьогодні о 14:15 бути в київському Главку міліції, де його буде опитувати інспекція з особового складу, яка проводить розслідування", - зазначив Стогній.

"Коли опитають Мустафу, коли зіставлять всі дані, будемо робити висновки. Але поки ситуація патова. Троє беркутівців кажуть, що все було коректно і красиво, а два журналісти кажуть, що було погано. Бажано знайти ще якісь свідчення", - заявив він.

"Зараз подивляться відеокамери. Може, це щось прояснить додатково. Але поки говорити про те, що там насправді сталося, рано. Хоча за всією інформацією, яка є на даний момент, інцидент абсолютно той, який в нормальному житті не повинен був мати місце", - зазначив Стогній.

Він підкреслив, що "звільняти співробітників "Беркуту" до завершення службової перевірки не будуть точно".

"Мустафа у своїх коментарях пише, що, коли його співробітники міліції попросили пред'явити документи, він почав показувати документи, але, виходячи з його розповіді, зробив це неякісно, мигцем показавши документ", - заявив радник міністра.

"Як співробітник міліції може звірити документ, звірити фотографію в темряві, якщо людина якісно не показала посвідчення? Якщо людина відмовляється, міліція зобов'язана встановити його особистість", - сказав він.

"Співробітник міліції несе кримінальну відповідальність за бездіяльність. А якщо якийсь злочинець у районі? Міліція показала свої документи, покажи і ти свої якісно", - зазначив Стогній.

"У даному випадку Мустафа відмовився якісно показувати документи. Тому його доставили у відділення", - сказав він.

При цьому, за словами радника глави МВС, люди не зобов'язані носити з собою документи.

"Але тоді людина повинна запропонувати варіант можливості встановити свою особу. Якщо можливостей встановити особу немає, міліція зобов'язана доставити людину у відділення і встановити його особу. Мало що?", - сказав Стогній.

Як відомо, раніше в Києві співробітники підрозділу "Беркут" затримали журналіста Найема.

Від “Аратти”: між тим, існує Закон "Про міліцію", який чітко регламентує в яких конкретних випадках співробітник міліції має право перевірити документи у громадянина. Цей самий закон також чітко вказує, що саме повинен зробити співробітник міліції, при затримання громадянина.

Так, п.2 ч. 1 статті 11 закону про міліцію визначає, що співробітник міліції має право перевіряти документи громадянина тільки в одному випадку: "2) перевіряти у громадян при підозрі у вчиненні правопорушень документи, що посвідчують їх особу, а також інші документи, необхідні для з'ясування питання щодо додержання правил, нагляд і контроль за виконанням яких покладено на міліцію".

Окрім цього, існують також процесуальні кодекси, які чітко встановлюють процедуру оформлення громадянина, затриманого за підозрою у скоєнні адміністративного правопорушенння чи кримінального злочину.

Отже, виникає логічне запитання, що ж порушив журналіст Найєм, який "не якісно" показав документи міліціонерам? Чи перебування в салоні автівки вже правопорушення?
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Пістолетне право»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи не виживе той народ, який сприймає трактування своєї історії очима сусіда”
Фрідріх Ніцше

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.