Аратта - На головну

22 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Лукашенка знову не пускатимуть в Європу

Світ навколо нас 4428 переглядів

Опубліковано - 5.01.2011 11:54 | Всі новини | Версія для друку

Мінськ-2010. Розгон демонстрації протесту проти недемократичних виборів
Мінськ-2010. Розгон демонстрації протесту проти недемократичних виборів
Президента Білорусі Олександра Лукашенка знову внесуть до списку людей, яким заборонений в’їзд на територію Євросоюзу. Сам список білоруських persona non grata ЄС розширить загалом до 100 осіб.

Внесення політичної номенклатури до «чорного списку» ЄС донині було одним з найбільш дієвих заходів впливу з боку Євросоюзу. Як правило, чиновники не зовсім демократичних країн полюбляють відвідувати демократичну Європу, і, на відміну від пересічних громадян, можуть собі це дозволити. Заборона на в’їзд до ЄС є для них відчутним обмеженням.

Список нев’їздних білоруських чиновників Брюссель вперше склав 2006 року. Тоді там було 40 осіб, був у ньому й президент Лукашенко. 2008-го року, після звільнення кількох відомих діячів опозиції, 36 урядовцям в’їзд до ЄС дозволили. Як повідомив міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт, нині триває робота над новим переліком осіб, проект документу містить уже близько ста імен з білоруської верхівки.

За словами Більдта, ЄС має слідувати логіці попередньої політики: коли в Білорусі не залишилося політичних в’язнів, Брюссель зробив кроки назустріч. Утім нині, після нещодавніх акцій протесту, кількість ув’язнених помітно зросла.

«Чорним списком» не обмежаться

Євросоюз, водночас, не обмежиться лише «чорним списком». Обіцяна економічна допомога обсягом 3 мільярди євро буде заморожена, Білорусь не запрошуватимуть на заходи у межах політики Східного партнерства, зокрема, на саміт у Будапешті в травні. Натомість збільшать фінансування проектів у неурядовому секторі, можливо буде скасована оплата за шенгенські візи для молоді, студентів, вчителів, працівників неурядових оргаізацій.

Кілька країн Євросоюзу, зокрема Чехія, вимагають скликати позачергове засідання міністрів закордонних справ ЄС, щоб запровадити санкції щодо Білорусі. Але Німеччина та Швеція вважають за краще дочекатися рішення наради глав МЗС країн Євросоюзу 31 січня.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Почуття єдності нації неможливе без поваги до себе…”
Гарріет Бічер-Стоу

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.