Аратта - На головну

22 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Європа не вважає, що російська мова в Україні зникає

Світ навколо нас 4694 перегляди

Опубліковано - 13.01.2011 20:19 | Всі новини | Версія для друку

Народ радить нардепам перейнятися більш приземленими проблемами, ніж мова, на якій порозуміються українці
Народ радить нардепам перейнятися більш приземленими проблемами, ніж мова, на якій порозуміються українці
У ЄС не вважають за природне підвищення статусу російської мови в Україні.

Верховний комісар Організації безпеки та співробітництва в Європі у справах національних меншин Кнут Волленбек негативно оцінив внесений народними депутатами Олександром Єфремовим, Петром Симоненком та Сергієм Гриневецьким законопроект про мови (№ 1015-3), що передбачає підвищення статусу російської мови в Україні.

Це випливає з листа Верховного комісара ОБСЄ, надісланого голові Верховної Ради України Володимиру Литвину. Лист та висновки-додаток до нього, датовані 20 грудня 2010 року, оприлюднив Голова Комітету з питань європейської інтеграції Верховної Ради України Борис Тарасюк.

У своєму листі Волленбек звертає увагу на те, що законопроект № 1015-3 містить низку суттєвих недоліків. Зокрема, документ майже виключно зосереджується на захисті та просуванні російської мови та не передбачає належного захисту мов менш чисельних нацменшин.

"Такий підхід викривляє ціль і призначення міжнародних інструментів з питань прав людини та прав національних меншин, учасником яких є Україна, зокрема, Європейської хартії регіональних мов або мов меншин та Рамкової конвенції про захист національних меншин", - наголошує верховний комісар ОБСЄ.

Занепокоєння у верховного комісара викликає те, що законопроект може мати потенційний негативний вплив на позицію та використання державної мови. Проект закону надає недостатні гарантії носіям української мови, які проживають у регіонах, де більшість розмовляє мовою національних меншин. У освітній сфері положення, передбачені законопроектом, матимуть негативний вплив на мотивацію учнів вивчати державну мову. У сфері ЗМІ, положення, передбачені проектом Закону можуть серйозно підірвати використання державної мови.

Волленбек констатує, що положення законопроекту запроваджують систему, відповідно до якої російська мова користуватиметься невиправданими перевагами, які піднімуть її статус до де-факто офіційної мови на переважній більшості території України, зменшуючи стимули до використання державної мови.

Такий розвиток подій, на думку верховного комісара ОБСЄ, може збільшити існуючий поділ у суспільстві за мовною ознакою та збільшити напругу між носіями різних мов.

"З огляду на це я рекомендую владі України утриматися від розгляду проекту закону про мови в Україні у його теперішній формі", - зазначив Волленбек.

Як повідомлялося, депутат від Партії регіонів Вадим Колесніков заявив, що Верховна Рада досі не прийняла закон "Про мови в Україні", оскільки його відмовляється підтримати Блок Литвина.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Чудо не суперечить законам природи - воно суперечить нашим уявленням про неї ”
Блаженний Августин

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.