Аратта - На головну

11 липня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Команда фан-клубу Кремля під проводом Табачника зачищає українські школи

Національне питання 6038 переглядів

Опубліковано - 17.01.2011 10:47 | Всі новини | Версія для друку

Команда фан-клубу Кремля під проводом Табачника зачищає українські школи
Команда фан-клубу Кремля під проводом Табачника зачищає українські школи
Батьки стурбовані можливістю закриття україномовної школи в Донецьку. Влада пояснює це «процессом оптимізації кількості учбових закладів». Утім, батьки вбачають у цьому наступ на українську мову.

Нині на рівні районного та міського відділів освіти справді обговорюється можливість закриття однієї з донецьких шкіл, розповіла Deutsche Welle директор загальноосвітньої школи №111 з українською мовою навчання Світлана Бабенко. За її словами, вочевидь, цим закладом стане саме україномовна школа, оскільки вона найменш заповнена учнями, при тому що поруч розташовані ще дві школи, повідомила Бабенко.

Директор зазначила, що ситуація непокоїть як педагогічний колектив, так і батьків. Утім, сама директор сподівається, що діти не втратять можливість навчатися українською, оскільки неподалік є ще одна школа з українською мовою навчання.

Освіта чи політика?

На думку політолога Станіслава Федорчука, йдеться про поки ще незначну тенденцію, коли під «оптимізацію» чомусь підпадають насамперед україномовні школи. Зокрема минулого тижня ЗМІ повідомили також про закриття україномовної гімназії в Луганській області, зазначив Федорчук. Треба розуміти, каже експерт, що освітні процеси сильно залежать від позиції місцевих рад.

Тому, на його думку, тенденція до закриття українських шкіл – це непродумана і недальновидна політика місцевої влади. Бо їй дозволено не тільки керувати освітнім процесом, але й практично перетворювати вчительські колективи на фактично виконавців політичної волі правлячої партії. Водночас експерт додав, що ідея із закриттям цієї школи в Донецьку з’явилася не сьогодні і її вже намагалися закрити минулими роками.

«Оптимізація як прикриття»

«Оптимізація кількості навчальних закладів – це прикриття якихось інших планів», - схильний вважати головний редактор обласної україномовної газети «Донеччина» Ігор Зоц. На його думку, на Донеччині встановилася толерантна мовна ситуація, яка влаштовувала всіх громадян, були також створені необхідні умови, щоб діти опановували українську мову. Раптом, каже експерт, складається ситуація, що хтось у місцевій владі начебто спеціально провокує громадськість і створює напругу в гуманітарній сфері.

На жаль, ідеться про можливе закриття школи з українськими традиціями, а не просто української за назвою, додає Зоц. Утім, є сподівання, що в місцевих можновладців таки вистачить здорового глузду, щоб спокійно проаналізувати ситуацію і не допустити оптимізації, яка заторкне україномовну школу, зазначив Зоц.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Національне питання»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

В цілому, люди працюють більш напружено й більш інноваційно, якщо їх не примушують. Зовсім інша картина там, де їм жорстко вказують, що робити”
Соічіро Хонда

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.