Аратта - На головну

11 липня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Будуємо нову країну. Податково-бюджетної реформа змусить підняти податки на місцях

Економіка 5260 переглядів

Опубліковано - 18.01.2011 13:25 | Всі новини | Версія для друку

Будуємо нову країну. Податково-бюджетної реформа змусить підняти податки на місцях
Будуємо нову країну. Податково-бюджетної реформа змусить підняти податки на місцях
Введення у дію Бюджетного та Податкового кодексів викличе максимальне підвищення ставок місцевих податків та зборів, а також посилення непритаманних для місцевої влади фіскальних функцій, прогнозують експерти в Харкові.

Із 1 січня в Україні почали діяти бюджетний та податковий кодекси. В регіонах ці нововведення зустріли прохолодно.

Хоча гучної критики від керівників областей й не пролунало, але опозиційні політики та незалежні експерти дають зрозуміти, наскільки серйозним ударом для місцевих бюджетів стала ця бюджетно-податкова реформа.

"Якби Харківська область у 2010 році працювала за новим бюджетним кодексом, її бюджет недоотримав би 115-120 млн. гривень",- наводить в інтерв'ю Deutsche Welle свої розрахунки обласний депутат-бютівець Ігор Райнін.

У Бюджетному кодексі влада не дотримала обіцянки

Керівництво країни обіцяло створити умови для укріплення місцевих бюджетів, але натомість в Україні відбувається централізація бюджетних коштів, каже про ідеологію нового бюджетного кодексу депутат Харківської облради. За словами Райніна, у теорії кодекс дозволяє місцевим бюджетам забирати частину податку на прибуток, однак на практиці політики навряд чи підуть проти волі центру.

"Наприклад, облрада може забирати 2%, міська, районна рада - 3%. Теоретично це можливо. Але з управлінських та політичних позицій малореально. І президент, і прем'єр чітко сказали – податок на прибуток є одним з головних ресурсів держбюджету",- каже Райнін.

Податковий кодекс віддає окремі місцеві збори центру

Місцеві бюджети повинні будуть наповнюватися за рахунок місцевих податків та зборів, але деякі з них скасував Податковий кодекс. "Наприклад, раніше прибутки від виробництва спирту та алкоголю теж надходили до місцевих бюджетів - це суттєво для Криму",- підкреслив в інтерв'ю Deutsche Welle кандидат економічних наук Борис Юровський.

На думку Юровського, питання втрат місцевих бюджетів недостатньо вивчили, до бюджетного кодексу у результаті внесуть зміни.

Експерти в Харкові прогнозують, що дія податкового та бюджетного кодексів спричинить максимальне підвищення ставок місцевих податків та зборів, а також посилення непритаманних для місцевої влади фіскальних функцій.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

В цілому, люди працюють більш напружено й більш інноваційно, якщо їх не примушують. Зовсім інша картина там, де їм жорстко вказують, що робити”
Соічіро Хонда

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.