Аратта - На головну

8 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Рік “царювання” Януковича: більше половини українців не проти виїхати з країни

Добробут 4606 переглядів

Опубліковано - 4.03.2011 10:25 | Всі новини | Версія для друку

Янукович не пояснив для яких людей Україна, але точно не для українців
Янукович не пояснив для яких людей Україна, але точно не для українців
Зневірившись у перспективах батьківщини, більше половини українців з метою самореалізації хочуть виїхати зі своєї країни назавжди або хоча б на кілька років, пише видання Корреспондент.

Відволікаючись від офісних справ, 25-річний аудитор “Укрбудінвестбанку” Володимир Метелиця мріє про американський штат Колорадо, де "так само, як і в Україні, - взимку холодно, а влітку спекотно", і цим подібність з батьківщиною вичерпується.

"Якщо ти хочеш, щоб у тебе була машина, будинок і гроші, в Штатах [на відміну від України] тобі потрібно просто йти і працювати", - судить він з розповідей друга, що емігрував за океан.

За даними Держдепартаменту США, однодумців у Метелиці чимало: за підсумками лотереї 2010 року Україна потрапила в четвірку країн, що отримали найбільшу кількість дозволів на постійне місце проживання у США разом з Нігерією, Бангладеш і Ганою. Кількість заявок від українців на участь у лотереї щороку зростає. Якщо в 2007 році їх подали трохи більше 680 тисяч, то в 2009-му - вже 974 тисячі, що можна порівняти з населенням, наприклад, Одеси чи Дніпропетровська.

Директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв'язків з діаспорою Національного університету Львівська політехніка Ірина Ключковська називає таку масовість тривожним симптомом для влади - причому не стільки зростаюче число охочих покинути батьківщину, скільки їх молодий склад. Якщо раніше середній вік українського емігранта становив 40-45 років, то зараз - до 30. "Тепер виїжджають не так, як в 1990-і, - на заробітки. Тепер їдуть ті, хто хоче себе реалізувати", - підсумовує експерт.

Все більш привабливою здається співвітчизникам Канада, де проживає одна з найчисельніших українських діаспор. За даними держдепартаменту з питань еміграції Канади, якщо в 2006 році статус постійних мешканців отримали 1880 українців, то в 2009-му - вже 2300.

Десятками тисяч обчислюються співвітчизники, які щорічно прагнуть виїхати на ПМП до Європи. Приміром, у січні-квітні 2010 року тільки польські консульства видали в Україні майже 15 тисяч віз - на 15% більше, ніж за аналогічний період 2009-го. Третина з них - візи категорії D, що дають право на довгострокове перебування, пов'язане з сімейними обставинами, роботою чи навчанням.

Дані соціологів показують, що вже більше половини українців хотіли б залишити свою батьківщину - або назавжди, або хоча б на кілька років. Згідно з результатами дослідження, проведеного інститутом громадської думки Gallup (США) в пострадянських країнах у 2009 році, більше 40% українців хотіли б виїхати із країни тимчасово - вчитися, працювати, створювати свій бізнес, і ще 15% висловили бажання покинути батьківщину назавжди.

Чемоданні настрої українців аналітики пояснюють їх незадоволеністю рівнем життя на батьківщині. За даними опитування, проведеного в червні 2009 року українським агентством InMind, що входить до міжнародної дослідницької мережі Factum Group, таких серед співвітчизників більше половини - 54%, повідомляє Кореспондент.net.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків.”
Юрій Липа

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.