Аратта - На головну

10 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Уряд проФФесіоналів робить усе, щоб знищити експортний потенціал держави

Економіка 5348 переглядів

Опубліковано - 10.03.2011 11:44 | Всі новини | Версія для друку

Уряд проФФесіоналів робить усе, щоб знищити експортний потенціал держави
Уряд проФФесіоналів робить усе, щоб знищити експортний потенціал держави
Обмеження на експорт зерна в Україні змушують інвесторів переглядати свої зобов’язання в регіоні.

Держава має надзвичайний експортний потенціал, але без інвестицій його не реалізувати.

Про це в інтерв'ю аґенції Reuters заявив директор підрозділу з аграрного бізнесу Європейського банку реконструкції та розвитку Жіль Меттеталь.

За його словами, рішень про можливі інвестиції в Україну ухвалюють менше, а їх обмірковування потребує дедалі більше часу. Фахівець припустив, що до подальшого ускладнення ситуації може призвести запропонований провладними фракціями законопроект про те, щоби дозволити експортувати сільськогосподарські товари лише державним компаніям.

Як розповів експерт, 3 тижні тому ЄБРР разом із Міжнародним валютним фондом та Світовим банком надіслав листа прем'єр-міністру Миколі Азарову. У ньому вони висловили занепокоєння тим, що пропозиція про монопольний державний контроль експорту зерна може завадити майбутнім приватним інвестиціям у сільськогосподарський сектор.

"Політично уряд (України. – ред.) хоче ґарантувати населенню, що ці приватні трейдери не збираються експортувати зерно у той час, як голодує населення", - пояснює експерт ЄБРР.

Торік ЄБРР інвестував у сільськогосподарські проекти в Україні близько 170 млн. євро. Але, як зазначив Меттеталь, інвестиції могли би бути на 50-100 млн євро більші, якби "політична ситуація була кращою".

"Росія, Україна та Казахстан можуть задовольнити половину всіх світових потреб зерна, серед них – 60% світових потреб у пшениці. Потенціал є надзвичайним. ... Без приватних інвестицій вони ніколи не зможуть досягти прогресу", - зазначив Меттеталь.

Експерти ЄБРР називають Україну найпотужнішим експортером ячменю та одним з найбільших постачальників пшениці.

Нагадаємо, раніше занепокоєння пропонованими змінами до українського законодавства про ринок зерна висловлювала низка інших міжнародних організацій, а також українські експерти.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Вони вважають життя наше забавою і житіє прибутковою торгівлею, бо кажуть, то повинно ж звідкілясь мати прибуток, бодай із зла”
Біблія

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.