Аратта - На головну

8 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- у 1919-1920 роках Кам`янець-Подільський ненадовго став державним центром України - останньою столицею УНР. Сюди перемістилися Директорія та Уряд УНР. В місті постав Комітет охорони Республіки. Однак у 1920 році Червона армія розгромила війська УНР.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Гречка, борошно, бензин... - тепер вівсянка. На черзі - сіль, мило і сірники?

Добробут 5381 перегляд

Опубліковано - 29.03.2011 09:04 | Всі новини | Версія для друку

Уперше за 20 років незалежності України вівсянка може зникнути з прилавків магазинів.
Уперше за 20 років незалежності України вівсянка може зникнути з прилавків магазинів.
Улюблений, а також корисний і поживний продукт, сніданком з якого насолоджуються мільйони людей, в Україні може повторити долю гречки.

За останній місяць ціна за кілограм вівсяних пластівців виросла на 5-6 гривень. Фахівці стверджують, що вівсянка теж може стати дефіцитним продуктом - останні два роки в Україні був неврожай вівса.

На тлі ажіотажу, що піднявся навколо зростання цін і дефіциту борошна і гречки, зміни вартості вівсянки пройшли непоміченими. Тим більше, то ціни мінялися поступово. Так, наприкінці лютого вівсяні пластівці коштували 5 гривень за кілограм, потім ціна виросла до 9 гривень. Зараз на прилавках магазинів нерідко можна знайти цей продукт по ціні 14-15 грн/кг.

На ринку ціна за кілограм вівсяних пластівців піднялася на гривню за останній тиждень, повідомляє ТСН.ua. Реалізатори такі зміни не заперечують, і стверджують, що ціна поступово підвищувалася. Здорожчання відбулося непомітно тільки через те, що вівсянка не така популярна крупа, як гречка.

Основним постачальником вівсяної крупи в Україні є Дніпропетровщина, але, як стверджують фахівці, сировини для переробки в області не залишилося. Передчуваючи дефіцит, сільгоспвиробники з сусідніх областей не поспішають відпускати продукцію для переробки, чекають максимально високих цін.

Зі свого боку в торгових мережах запевняють, що зростання ціни пов'язане з загальним ажіотажем на крупи в цілому. Коли був дефіцит гречки і борошна люди почала масово скуповувати інші крупи. Ось ці "закупівлі про запас" могли підштовхнути постачальників до підвищення цін.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація не помирає від інфаркту, вона помирає тому, що в неї відібрали мову”
Ліна Костенко

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.